CTTON

Proč je tak málo leteckých nehod?

U aut občas někomu šibne a najede do lidí (nejméně 100× tydně) , to se v letadle nedá nějak cíleně provést aby pilot úmyslně letadlo havaroval? že není žádný takový záznam?

Nejlepší odpověď
Justin1

Před 5 lety úmyslně havaroval Andreas Lubitz.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Let_German­wings_9525

Další odpovědi
dubraro

U malého letadla se to dá provést úplně stejně jako v autě. U velkého, dopravního nebo vojenského to není tak jednoduché, je tam autopilot a další bezpečnostní a varovná zařízení a hlavně druhý pilot. Autopilot je třeba vypnout, druhého pilota odstranit, varování ignorovat a pak to jde. O Andreasi Lubitzovi píše již Justin1. Do podobné kategorie lze zařadit i havárii polského vládního letadla před deseti lety, kdy k ignorování bezpečnostních opatření a riskantnímu přistání údajně nutil piloty jejich nadřízený.

Mc Merkurion

… protože tam nemaj škarpy a nepřehledný zatáčky …

Fm2.0

Tobě se zdá málo leteckých nehod.
Co se týká pilotů, tak je poněkud těžší sehnat pilotní licenci než si opatřit řidičák na auto. Je to náročná a dlouhá cesta. Nedávají to každému blbci a taky to ani blbec nesloží. A ti, co už si dají tu námahu se složením zkoušek, to celé asi nedělají proto, aby s tím úmyslně havarovali. Samozřejmě i se to může vyskytnout jako v případě Andrea Lublitze, jak uvádí Justin1, ale není to časté.
Ve velkých letadlech jsou piloti dva, oba by měli být psychicky v pohodě.
Neslyšel jsi o kamikaze? Nebo o dvojčatech v USA?

100× týdně, jo? Sotva párkrát do roka – na celém světě.