Kepler

Proč je tak málo hodinových manželů?

V celém Valmezu jsem našel jenom dva nebo tři. Myslím si, že v této profesi by se dalo královsky vydělat, určitě víc, než být zaměstnancem nějaké firmy. Věřím tomu, že existuje hodně zručných mužů, na druhé straně spousta osamělých žen, které si samy neví rady. Doplňující otázka: myslíte, že občas poskytnou i erotické služby? Samozřejmě všichni hodinoví manželé to vehementně popírají…tedy alespoň v reportážích apod. 😍
https://www.fre­epik.com/free-photo/portrait-smiling-manual-worker-with-tools-isolated-white-background_11177127­.htm#page=9&qu­ery=craftsman&po­sition=34

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to krajně nevděčná práce. Hodinový manžel musí mít mnohem širší vybavení, než jednooborový řemeslník nebo servisní technik, větší znalosti a dovednosti a přitom se od něj očekává, že bude pracovat levněji.

Další odpovědi
aliendrone

No, ono to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá (živnost).

  1. Musíš toho DOST umět a nebýt obouručně levý a (vysoká) KVALIFIKACE je téměř nutností. Např. odpojit starý sporák a zapojit nový umí kdejaký Vojta s klíčem nebo sikovkama, ale VYSTAVIT REVIZNÍ ZPRÁVU (platnou) na tu výměnu je o dost jiné kafe.
  2. přitom nejde jen o základní řemesla (elektrikář, instalatér, (plynař, topenář), podlahář, truhlář/nábytkář, malíř pokojů, zedník/obkladač…

Něco navíc vyžaduje i další spolupráci (vyměníš karmu, ale KDO ti udělá revizi komína/kouřové cesty – máš i příslušnou kvalifikaci na revize kominík?)

  1. obnáší to i jiné záležitosti – od Automatická pračka potřebuje vyčistit filtr až po Žehlení, víš? A některé práce mohou být DOST nechutné – co takhle vyčistit myčku nádobí nebo prošťouchnout ucpaný hajzlík? :(

ZLATÝ VOČI představovat si to „vyměním žárovku, pověsím záclony nebo zatluču hřebíček…“ ;) :D :D

  1. Od toho (vysoké nároky na schopnosti a jejich šíře se odvíjí i CENA, zvláště s ohledem na odvody (nenažraný stát), přičemž by sis rád i vydělal na víc, než jen na vodu a krajíc suchého chleba. Už jen doprav a (benzín/nafta a amortizace auta něco stojí) a řekni bábě, že naprosto minimální cena je 500Kč/h (přitom přijedeš jen zavrtat 1 hmoždinku) > padne do vrtule!
  2. Jistě, dá se to „domluvit“ bez papíru se slevou, jenže žijeme v Črdeli – každý druhý zákazník slevu (dohodu o bezpapírová­ní/vyhnutí se státnímu darmožroutovi) s radostí přijme a PAK TĚ UDÁ.

Hele, tohle vím od známého z mariášklubu. Je to prduch (velice šikovný, takový ten typ, který kdyby se zastavil, tak asi zdechne) a to, co nám vypráví je doslova na román (S. King i A. Hitchcock úplné dvojky másla)! ;) :D :D

Rokio

Myslím si, že je to jednak kvůli tomu, že je to náročné povolání a jednak kvůli tomu, že je krize a služby hodinového manžela jsou celkem drahé.

paul1

Před časem nám jeden, sehnaný na inzerát , zapojoval odsávání nad kuchyňskou linkou (spojené to bylo i se zavedením elektriky). Udělal to šikovně a celkem rychle, dodnes to bez problémů funguje.

Michálek1245

Ono je to paradoxně poměrně náročné zaměstnání. Jak tu někdo píše. Člověk musí být všestranně zručný. Od pokládky podlahy, přes opravu zásuvky nebo opravu odpadu. Navíc tohle jsou věci, které si spousta lidí prostě zařídí svépomocí. Když nám od https://www.flo­orforever.cz/ přišla vinylová podlaha, tak jsem si ji taky položil sám. Je to i díky tomu, že ty systémy jsou dneska blbuvzdorně nastavené. A na stavbu domu si zase nebudete najímat hodinového manžela.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.