huxa

Proč je tak důležité pro lidi něco jako s někým chodit či si někoho brát? to nedokážou žít s nějakou osobou i bez toho?

Nejlepší odpověď
Drap

Člověk je v podstatě od přírody stádové zvíře. Z toho vyplývá, že většině lidí samotu moc nemusí. Z těchto důvodů se vlastně párují. Pro někoho doklad o vzájemném svazku neni důležitý, a spousta lidí také tak žije. Ale jako všechno to má své klady ale i zápory.

Další odpovědi
manon

Nejspíš na to přijdeš, až se zamiluješ (ne do notebooku :) ). Chceš být jen s ní. Chceš s ní být pořád. Nechceš nikoho jiného a chceš s ním vše sdílet. To je k chození. No a v historii se vyvinul takový institut zvaný manželství – není to tak špatné uspořádání pro společné hospodaření a výchovu dětí dvou lidí, co spolu chtějí být… Není to už dnes „povinné“ a zřejmě spějeme jako lidstvo k jiným institutům…zda lepším nebo horším, nevím, ale momentálně to stejně nejde zvrátit…

Tom20

Můj názor je(a neberte mě nikdo,tak,že je to urážlivé),že prostě tyto lidé se musí vázat a berou vztah nebo dokonce manželství jako opravdové soužití a sdílení s blízkou osobou.Obyčejné přátelství neberou jako to pravé souznění.Asi vám připadám jako věděc,či co,ale neumi to jinak říct.

johana 56

Chodit s někým znamená poznávání toho druhého.
Uzavření vmanželství je oficiálním potvrzením společného soužití dvou lidí,kteří chtějí být spolu,založit rodinu.
Jsou i páry,které ke svému soužití oddací list prostě nepotřebují. Partnerský vztah může perfektně fungovat,stejně jako manželství,pokud si skutečně rozumí a jsou si plně vědomi svých závazků a povinností.

anonym

Člověk má schopnost jiného člověka milovat, proto potřebuje „s někým chodit“. Je možné žít s partnerem bez úředního, či církevního uzavření svazku. Tímto krokem ale partneři na sebe oficiálně přebírají závazek (za vztah i za partnera, za společný život, za děti). Ze společenského hlediska je právoplatně uzavřené manželství stále upřednostňováno a díky tomu mají manželé některá práva, která partneři v mimomanželských vztazích nemohou získat (právo na informace o zdravotním stavu partnera, dědictví aj.)

johana 56

Dnes již také s partnerským vztahem není problém ani ve zdravotnictví.Při každém vyšetření či hospitalizaci se vypisuje dotazník,kde je možno uvést osobu,která smí být o zdravotním stavu informována.

anonym

jsem sám už leta, a silně mi to vyhovuje. Někteří namítnou – sobec, ne, díky tomu, mohu se věnovat x lidem.