Avatar uživatele
huxa

Proč je tak důležité pro lidi něco jako s někým chodit či si někoho brát? to nedokážou žít s nějakou osobou i bez toho?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, Bublinnka, Drap, Tom20, briketka10, anonym, anonym před 4202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Člověk je v podstatě od přírody stádové zvíře. Z toho vyplývá, že většině lidí samotu moc nemusí. Z těchto důvodů se vlastně párují. Pro někoho doklad o vzájemném svazku neni důležitý, a spousta lidí také tak žije. Ale jako všechno to má své klady ale i zápory.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Nejspíš na to přijdeš, až se zamiluješ (ne do notebooku :) ). Chceš být jen s ní. Chceš s ní být pořád. Nechceš nikoho jiného a chceš s ním vše sdílet. To je k chození. No a v historii se vyvinul takový institut zvaný manželství – není to tak špatné uspořádání pro společné hospodaření a výchovu dětí dvou lidí, co spolu chtějí být… Není to už dnes „povinné“ a zřejmě spějeme jako lidstvo k jiným institutům…zda lepším nebo horším, nevím, ale momentálně to stejně nejde zvrátit…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tom20

Můj názor je(a neberte mě nikdo,tak,že je to urážlivé),že prostě tyto lidé se musí vázat a berou vztah nebo dokonce manželství jako opravdové soužití a sdílení s blízkou osobou.Obyčejné přátelství neberou jako to pravé souznění.Asi vám připadám jako věděc,či co,ale neumi to jinak říct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Chodit s někým znamená poznávání toho druhého.
Uzavření vmanželství je oficiálním potvrzením společného soužití dvou lidí,kteří chtějí být spolu,založit rodinu.
Jsou i páry,které ke svému soužití oddací list prostě nepotřebují. Partnerský vztah může perfektně fungovat,stejně jako manželství,pokud si skutečně rozumí a jsou si plně vědomi svých závazků a povinností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Člověk má schopnost jiného člověka milovat, proto potřebuje „s někým chodit“. Je možné žít s partnerem bez úředního, či církevního uzavření svazku. Tímto krokem ale partneři na sebe oficiálně přebírají závazek (za vztah i za partnera, za společný život, za děti). Ze společenského hlediska je právoplatně uzavřené manželství stále upřednostňováno a díky tomu mají manželé některá práva, která partneři v mimomanželských vztazích nemohou získat (právo na informace o zdravotním stavu partnera, dědictví aj.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Dnes již také s partnerským vztahem není problém ani ve zdravotnictví.Při každém vyšetření či hospitalizaci se vypisuje dotazník,kde je možno uvést osobu,která smí být o zdravotním stavu informována.

před 4201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jsem sám už leta, a silně mi to vyhovuje. Někteří namítnou – sobec, ne, díky tomu, mohu se věnovat x lidem.

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek