Avatar uživatele
klumprt

Proč je tak důležité, abychom chodili volit?

Kdekdo na nás apeluje, abychom chodili volit. Dokonce i Jirka Ovčáček k tomu natočil video na facebook. S výjimkou snad jen Honzy Hřebejka, který prosil, aby nechodili volit euroskeptici, tvrdí všichni, že je jedno koho budem volit, hlavně abychom volili.

Jářku, čím míň z vás půjde k volbám, tím silnější bude můj hlas. Seďte doma, nebo běžte někam na výlet, ale volit nechoďte. Děkuji.

🙂

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Kepler, aliendrone před 1789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Protože kdo nevolí, volí komunisty!!! Naprosto mě zděsil jeden volební rok, kdy byla slabá volební účast, ale KSČM vyděsilo lidi třetím místem. Bodejť, ve volebním programu naslibovala hory doly a zblbla mladé…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

:) Já volit NEPŮJDU, proč – to už jsem tu rozepisoval mnohokrát. Až mi někdo moje argumenty vyvrátí, klidně půjdu. (těžce pochybuji, že to někdo svede)

Ale pro zajímavost čistě hypoteticky – copak by se asi stalo, kdyby byla tolik oslavovaná 100% volební účast?

Politici přestanou krást, přestanou se flákat a začnou pořádně pracovat? Zmizí korupce? Začne se provádět rozumná hospodářská politika? A také sociální? Bude už konečně ten ráj na zemi? OPRAVDU TOMU VĚŘÍTE?

Jiná hypotéza > není to TŘEBA náhodou tak, že ti, co CHODÍ k volbám volí jako úplní idioti a podle toho to také vypadá? A můžou vůbec volit JINAK, než jako idioti? ;) :D :D
A svoji volební blbost (lépe řečeno PRŮSER) z nedostatku lepšího vysvětlení hází pochopitelně na „ty ostatní, co nevolili“? ;) :D

Víš kámo, kopali jsme tunel, a zavalilo nás to, zařvalo tam X lidí… A MŮŽEŠ ZA TO TY, PROTOŽE JSI TAM VŮBEC NEBYL, TY HAJZLE!! :D :D :D ;)

BTW – může mi něko vysvětlit CO se PODSTATNĚ změnilo, jaké VÝZNAMNÉ rozdíly zaregistrovali mezi situací kdy komančové měli 3. místo a situací současnou, kdy u posledních voleb propadli? ;)

V tomhle měl Hitler svatou pravdu, že cituji: „Demokracie je vláda intrikánů volených hlupáky!“ ;) :D :D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Protože kdo nechodí k volbám, tvoří mlčící většinu a nahrává opozici, která má vyšší volební disciplínu. Příkladem budiž poslední výsledky voleb, kdy byla volební účast cca 60% a komančové sotva prolezli do parlamentu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Není to důležité. Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by byly zrušené. „Běžte volit“ říkají politici a doufají, že volit půjdou právě jejich voliči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tenhle vypatlaný názor nemůže brát nikdo vážně. Jděte k volbám, pokud vám jde o dobro naší země. Ti co volit nechodí, potom nejvíce nadávají. Omezenci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

🙂 vtipné a nejspíš i trochu pravdivé. O tom to právě je, když volby dostatečně nepřipomenete těm kteří nemají žádnou vlastní disciplínu a motivaci se jich účastnit, tak bude výsledek v neprospěch nových stran či laciných populistů. Proto nové strany a populisté obvykle svorně apelují na to, aby šli volit opravdu všichni a nezapomněli vzít i babičku s dědou, tuhle skupinu na poslední chvíli téměř donucených voličů lze totiž relativně snadno manipulovat protože zpravidla nemá ani dost informací, aby udělala kvalifikovanější rozhodnutí koho vůbec volit z vlastní hlavy.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

quentos: „kdo nevolí volí komunisty“ – trochu otřepané. A jseš si jist, že kdo volí tak ty komunisty nevolí?? 😉

před 1789 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Přesně tak, zejména v souvislosti s panem Burešem je to VELICE pikantní! ;) :D :D

před 1788 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

zřejmě je to tak, že pokud nechcete aby vyhrál nějaký neznámý politický subjekt nebo nějaký jednoduchý populista, zřejmě byste měl nerozhodnuté a snadno manipulovatelné voliče donucené na poslední chvíli k účasti spíš přemlouvat aby zůstali raději doma.

před 1789 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ale to oni zůstanou tak jako tak i bez přemlouvání, voličská učast bude určitě velmi nízká.

před 1789 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Elkone

Nazýváš můj názor vypatlaným, ale sám nedokážeš argumentovat ničím jiným než jakýmsi vágním dobrem naší země. Já chci vědět proč je volit (kohokoli) dobré pro naši zemi. Nějaký logický argument.
To, že nevoliči nadávají nejvíc, to je sice možné, ale to je spíš jejich problém, než problém celé země.
Takže nech toho kolovrátku, kterým se přidáváš k ostatním agitátorům a zkus argumentovat nějakou myšlenkou.

před 1789 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek