Avatar uživatele
AndreiRanger

Proč je symbolem lásky právě srdce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pravěcí lovci nezřídka při otevření čerstvě zabité zvěře mohli vidět stále ještě tepající srdce, v němž spatřovali cosi jako sílu či ducha tohoto zvířete. Podobné pojetí známe od válečníků z primitivních národů, kdy například Eskymáci či původní Austrálci po bitvě pojídali srdce nejstatečnějších nepřátel, aby na ně přešla jejich odvaha. Podobně také aztéčtí kněží zabíjeli na oltáři lidské obětiny a dokonce jim rvali ještě tlukoucí srdce z hrudi, které posloužilo jako oběť bohům. Egyptští faraoni zase srdce nechávali balzamovat. V tajemně tlukoucím orgánu v hrudní dutině všichni viděli jakési sídlo nepochopitelných magických sil života.

S láskou to tudíž nemělo nic společného, srdce bylo sídlem ducha, síly, života, nadpřirozena.

Jak to, že se nakonec stalo symbolem lásky?

Podobná otázka již byla položená
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-tak-kresli

Přečtěte si pokračování v zajímavém článku na stránce

Zdroj: http://www.po­hodovazena.cz/2216/proc-je-srdce-symbolem-lasky/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SajmonModer

Protože srdce znamená život, kdyby nebylo srdce, tak bychom nežili, kdyby nebylo lásky, lidstvo by vyhynulo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Potká-li jedinec svého vysněného favorita, projeví se vzrušení (mimo jiné) především změnou srdeční aktivity, zvýšenou akcí srdce, což je dobře patrné. Je to tedy pozorovatelný projev náklonnosti, od nějž se posléze odvíjí vše ostatní (zvláště, jsou-li tyto projevy obapolné), co pak následuje. Člověk, od pradávna dobrý pozorovatel, se řídí pravidlem, že ukázaná platí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenjička

Já jsem slyšela – bohužel již nevím od koho, ale určitě to byl nějaký z profesorů – že srdce, tedy ten tvar, vznikl podle předehnuté ženy. Její zadeček vytvoří takové ty dva kopečky. Možná i proto je srdce symbolem lásky, ženy, krásných pocitů 🙂 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Retro

Asi je to tím že když se člověk zamiluje tak cítí ten krásnej hřejivej pocit právě u srdce :) a vždycky se mu i rozbuší takže to bude možná tím ;) nebo aspoň já to tak nějak mám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

k již uvedenému nutno dodat, že když láska není opětována nebo prochází krizí, kde člověka bolí? Opět srdce. Pak už opravdu není co k tomu jinýho říct

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

A taky si představte, že bychom místo srdíček všude malovali č…a 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

no a kde se zrodí láska…? V srdíčku …sice mozek na tom má také svůj podíl ,ale já bych zůstala při tom srdci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek