jjj123456789

Proč je Švýcarsko tak bohaté?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Do značné míry dáno historicky: neutralita a tedy nezapojení do 1. a 2. světové války a z toho vyplývající dlouhodobá ekonomická a politická stabilita. Z toho vyplývá příliv kapitálu. Zaměření na bankovnictví, turismus a výrobu s vysokou přidanou hodnotou.

Další odpovědi
Sabeth

Kvůli tvrdým a nekompromisním zákonům. A taky proto, že tam nemají vládu jako u nás v ČR:-)

Roky

Není tam tolik zlodějů jako u nás.

panxnotdead

Nehýčkaj si romy a jiné problémové lidi

Danislava

Ono je Švýcarsko bohaté? Aha, to jsem nevěděla. 🙂