Mili @

Proč je svastika spojována jen s nacismem, když to původně byl náboženský symbol?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svas­tika
Doplňuji:
Hanulko, koukla jsem na tvůj odkaz, je to hrůza…

Nejlepší odpověď
Radak

Myslím si, že většina lidí by o tomto symbolu nic nevěděla, kdyby nebylo nacismu. A protože nacisté si tento symbol přivlastnili, stal se zároveň symbolem všeho zlého, co představovali. Doufám, že ten minulý čas jsem použila správně.

Další odpovědi
led

Svastika sa používala na celom svete.
Len, žiaľ, tento symbol bol zneužitý v 20.storočí ako symbol nemeckého nacizmu.
Preto sa musí prísne rozlišovať do akého obdobia sa tento symbol kladie. V súčasnosti sa používanie tohto znaku posudzuje ako propagácia fašizmu, čo je v zmysle zákona trestné.

hanulka11

Užití svastiky vycházelo z teorií že svastika je prastarý árijský symbol.Nacisté používali černou svastiku v bílém kruhu.........dál v odkazu až ke konci
Doplňuji:
Ano je, ale jsou to fakta.

Zdroj: martas.blbne.cz/hi­tler1/012011/