Dochy

Proč je super AMOLED displej polarizovaný?

Mám služební Samsung A5/2017 Ten by měl mít super AMOLED display. Pohledem přes řidičské brýle (sluneční s pol. filtrem) jsem zjistil, že při určitém natočení telefon (tedy obraz na displeji) nevidím, což znamená, že světlo z telefonu je polarizované. Proč? U LCD by to bylo jasné, tam je polarizace základním předpokladem činnosti. Ale proč u OLED? Tady mi to smysl nedává. Víte někdo?

Odpovědi
Kepler

Nevím to jistě, ale asi proto, aby se display neleskl. Polarizované světlo má vlnění orientované do jediné roviny a při odrazu jej vidíme jen v této rovině.

mzm

No jo, AMOLED není lcd…

Dochy

mzm: ???

Dochy

Aha, už chápu 😉 Máš pravdu, AMOLED není LCD 😉