kacka_jelin

Proč je studená voda hustší než teplá (horká)?

Nejlepší odpověď
gecco

Domácí úkol??
😉
No schválně – napiš, co vymyslíš, zkontrolujeme ti to…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Není to pravda, studená voda není vždy hustější než teplá. Voda studená 1°C má nižší hustotu než voda teplá 4°C.

Kelt

Najdi si hustotu vody při různých teplotách. Voda je nejtěžší při 4°C. Proto voda nezamrzá. Pak se zahříváním zvětšuje objem a pokud si uvědomíš, jaký je vztah mezi hustotou a objemem při konstatní hmotnosti, můžeš si odpovědět sama.

Mika.0.1.

Protože teplota vody, tekutiny určuje hustotu rozložení atomů a molekul v dané tekutině ??

mosoj

Anomalie vody.

http://www.pri­roda.cz/slovnik­.php?detail=235