Mravenec

Proč je “spam” odkaz na veselý hudební klip s tančícími slečnami? V čem je takový příspěvek závadnější než ostatní?

Tady se borci ptají, jak dlouho se bude léčit modřina a jestli pád z okna bolí a odkaz na píseň pro pobavení uživatelů je spam? Hlavně ty, co mi to mažeš, to laskavě vysvětli…

Odpovědi
petrph

Jestli tím míníte že to máte uložené ve Vašem e-mailu ve složce Spam, tak je to tím, že se na něj aplikuje řada automatických kontrol, které kontrolují zda to není spam.
Dejme tomu, by úplně stačilo, kdyby je někdo odesílal hromadně spoustě lidí. Anebo, tedy, e-maily s takovými odkazy jsou často podezřelé. A nebo třetí možnost, že to jiný příjemce označil jako spam, protože jeho to otravovalo.
Ale přirozeně, ta pravidla se mohou mýlit. takže si ten e-mail můžete přesunout ručně do složky Doručené, a tím by další maily od stejného Odesílatele do spamu už padat neměly. (záleží na pravidlech toho kterého poskytovatele, mělo by to tam být popsané)

Darcy

kdyby jsi to měl s řadou za sebou tančících hošanů, tak mistr gmail Ti to určí jako „Převelice důležité s vysokou prioritou“ 😂 dle dnešní doby.
A teď ooravdu – je to proto, že to bylo vyhodnoceno jako často poslaný e-mail, a tedy jako reklama, co je tak na 90% SPAM. Tak to automaticky šuplo do SPAMu. A když ještě odesílatel odešle mail treba na 20 adres naráz.. tak to je na jistotu v SPAMu.
Gmail ne v tomhle mrcha a sleduje a třídí i když mu to zakážeš. Nevím jak to mají jiné stránky, ale povětšinou kopírují nápady gmailu..