Proč je soused uražený ?

Včera,ve večerních hodinách mě na chodbě paneláku zastavil soused,který slavil kulatiny a zval mě na oslavu.Já mu odpověděl,že na takovou oslavu se zve minimálně iks dní předem,maximálně den před oslavou a ne v jejím průběhu.Nějak se ho to dotklo a dnes mi neodpověděl na pozdrav. Čím jsem se ho dotknul?
Doplňuji:
Děkuji vám za odpovědi,všechny máte v něčem pravdu a tak vám dávám paleček – bod!

Nejlepší odpověď
anonym

Barbakane, to bych asi neřešila. Lidé jsou prostě různí, různě uvažují a potom mají různé reakce. Soused to nejspíš myslel dobře, ale nedošlo mu, že může být odmítnutý. Ono ho to nejspíš přejde. Kdybyste nechtěl mít s paneláku dusno, tak vezměte lahvinku a za sousedem zajděte někdy navečer, řekněte mu, že jste už měl svůj program a smažte to. Mít se sousedy zbytečné spory kvůli křivému pohledu je blbost.

Další odpovědi
aramah

Asi myslel když má ty narozeniny že si každý sednete na p…l Mohla bych povídat :)
Ono ho to přejde..

Damiana

Vytkl jsi mu chybu a naznačil mu, že má mezery v chování.
Možná, že kdybys to řekl jakoby mimochodem, s nadhledem a na chvíli na oslavu zašel, dopadlo by to jinak.
Záleží samozřejmě i na tom, jak jsi to podal. Udělil jsi mu sice lekci etikety, ale odmítl jsi ho a vlastně jsi z něj udělal blbce a to se nedopouští.
Pokud s tím máš problém, stačí ho stopnout na schodech a promluvit si.
Doplňuji:
Jó, tak jestli byl na schodech i s opicí, tak to se ti nedivím.
Myslím, že druhý den nepozdravil proto, že se nejspíš za své žoviální chování před tebou styděl.

anonym

Co se na to podívat z druhé strany. Soused slaví narozeniny, napije se a potká tě na chodbě. Pokud nejste vyložení nepřátelé, tak to chodí tak, že soused řekne: " Sousede, mám narozky, pojď na panáka." A místo odpovědi dostane kázání. Já bych ti okamžitě řekl něco jiného. Něco, co souvisí s tou částí lidského těla, na kterou se sedá.

briketka10

a proč je můj soused uražený ??
vypínal nám včera celý den internet a dnes mi funguje slabě jen na WIFI a kabel mi dosud nepřipojil, včera byl tak opilý, že mi vyhrožoval násilím !!
a dnes mě taky nezdraví co jsem mu udělala ??
náš správce sítě odjel na dovolenou a on jediný má přívod elektřiny v bytě..

anonym

A co když tě zval tím, že obcházel barák a tys nebyl doma anebo to prostě vzkázal po sousedech?
Pokusím se odpovědět tvým stylem, zřejmě jsi na na něj vytáhl své pokusy o břitký sarkasmus. jimiž tady občas perlíš, ale vzhledem ke zcela neadekvátní situaci, jsi logicky narazil.
Pokud soused v mírné náladě pozve na panáka, je to upřímný projev srdečných vztahů, kde je naopak nezdvořilé mu dávat košem zrovna tímhle nadřazeným stylem.
Jak píše sůwa v diskuzi, v domovním soužití se nehraje na nějaký povznesený bontón a je třeba si vážit a pěstovat sousedské vztahy, které bývají čím dál, tím vzácnější, obzvlášť když to není v nějakém anonymním velkoměstě.
Asi bych přijal (i jak se říká, abych neurazil) a podle společnosti buď formálně připil a posléze s odmluvou odtušil, případně se i symbolicky či déle zdržel.
Mezi normálními lidmi (a na Moravě s příznačnou větší srdečností, tím spíš), přece stačilo nepovýšeně říci, „Jé, tos mne teda fakt zaskočil. Rád bych, ale nezlob se, teď zrovna nemám čas, škoda, žes mi to neřekl dřív. Ale i tak – všechno nejlepší a užij si to, příště to třeba napravíme“. Nebo prostě něco takového a v podobném duchu.
Nejblíže objektivnímu vyhodnocení byli Hansi a rozumná a rozvážná ocko.
P.S. Předpokládám, že tobě to taky docvaklo a ptáš se tu ne proto, že bys nepochopil, ale pro oživení a prostor názorům ostatních.
'A propos, buď „všechny mají“ nebo „všichni máte“ 🙂

anci

Popravdě bych asi reagovala stejně jako ty…možná mu to přišlo jako příliš prudká reakce.

Kohut57

Pokud jste si blízcí, bylo to trapné od Vás, pokud ne, tak od něho. Vcelku asi z obou stran nepovedený dialog na který se buď zapomene, nebo si to musíte vyříkat. Podle toho jaký vztah je mezi vámi, bych se k tomu postavil dál.

anonym

Již zmiňovaný soused roznášel psané pozvánky snad měsíc před oslavou ostatním sousedům,ale přesto,že jsme spolu chodili na pivko,na chodbě pokecali o počasí,se ale vůbec nezmínil,že by mě rád viděl na oslavě.

P.S. Jen si nemyslete že jsem na něj naštvaný,chraň Bůh,ale přišlo mi,že měl málo hostů(ani se neni čemu divit) a tak potřeboval moji společnost.

Sůwa

Tebe asi mrzelo, že pro něj nemáš dáreček, viď? Já sice v paneláku nebydlím, je nás tu 12 partají, ale kdyby mne někdo pozval na oslavu, tak z překvapení spadnu ze schodů. Nikdo tu s nikým nemluví a když se svolá schůze SVJ, tak na sebe jen všelijak pokřikují a předseda na to zírá jak trubka. Tak ho třeba pozvi na pivo a vysvětli mu to.

anonym

Milá sůwo,u mne se vždy najde dáreček,ale mrzelo mne,že už v podnapilém stavu zval na oslavu.Každý opilý je tak nějak vláčný,ale je tu nějaké ale!

briketka10

barbakane to je přesně ono jak je ten soused opilý tak je úplný had na Silvestra taky o půlnoci bouchal na dveře a póďte vén holky na přípitek fůj nikdy..
navíc všude byl hluk a my se sestrou hlídaly
zvířátka u mě doma..