hapiky

Proč je slunéčko většině lidí sympatické, i když je zařazené či považované za jedovatou a kanibalistickou­ havěť?

Vždy, když jsem našel slunéčko sedmitečné, jsem jej dal na prst, ono vylezlo nahoru a odlétlo. Nikdy jsem jej nezabil s onoho sympatického důvodu.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to od dětství. U většiny lidí je to první hmyz s kterým se seznámili. Kromě toho je ve spoustě dětských říkanek a podobně.

Další odpovědi
Kepler

Má pěkný vzhled, Ferda mravenec se do Berušky mohl zbláznit, navíc jsou užitečné, protože žerou mšice – jsou to teda dravci. Ta oranžová šťáva, kterou v nebezpečí vylučují, je skutečně jedovatá, proto ptákům nechutná.