dust8

Proč je škytavka tak zákeřná?

Nejlepší odpověď
annas

"Škytavka může být také příznakem jiného, závažnějšího onemocnění.

Původcem škytání je bránice, tedy sval zajišťující dýchání. Když bránice dostane křeč, stáhne se a dýchací cesty se na okamžik uzavřou. Vzduch narazí na hlasivky a ozve se typický zvuk.

Trvá-li škytavka déle než 24 hodin, raději se obraťte na odborníka, jinak si můžete přivodit naprosté vyčerpání nebo metabolický rozvrat organismu. S dlouhotrvající škytavkou nejspíš skončíte na pár dní v nemocnici na lécích. Lékař musí vyloučit možnost, že je váš stav příznakem jiné choroby (zánětu plic, encefalitidy, vnitrolební hypertenze, infarktu nebo otravy)." atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/jenpro­zeny/krasa-moda/proc-je-skytavka-tak-zakerna.A101026_120­053_jpz-krasa-moda_jph1

Další odpovědi
Kepler

Protože je nekontrolovatelná. Chci přednést poezii Luďka Nekudy a začnu škytat. Všechno v háji. Nesu long drink a ten se mi vpije do klávesnice…