Complex

Proč je Santa vždy vyobrazen obtloustlý, když mu to paradoxně ztěžuje průchod komíny do domů, kam uloží tajně dárky?

Nejlepší odpověď
annas

Santa Claus doveze dárky do domu na saních, tažených sobem, někde je rozdává přímo v dětských centrech. Tak je to u nás.

"Ale americký Santa přilétá na svých sáních, tažených létajícími soby. Do domu se dostává komínem tak, že do něj skočí a přistane v krbu. Tam dá dárky do punčoch, které si děti nachystaly na krbovou římsu a dá je taky pod stromek, když šly spát

ale s tloušťkou nemá problémy." Dnešní Santa Claus je většinou zobrazován jako oblý, veselý, bělovousý muž nosící červený klobouk s bílým lemem. Bíle lemované kalhoty s černým koženým páskem a boty. "

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Santa_Claus

Nikdy jsem Santu neřešila, protože u nás rozdává dárky Mikuláš a na Vánoce Ježíšek, musela jsem se podívat, zda je Sanat opavdu tlustný.
Ve filmech se mně to nezdálo. Zřejmě drží dietu, aby určitě komínem proletěl.

U nás komínem létají čarodějnice, ale to v jinou dobu.

Další odpovědi
Drap

Je to tradiční vyobrazení. Umí bez problémů měnit svůj objem, takže komín neni žádnou překážkou.