Syd

Proč je salám hořký?

Proč mají všechny suché salámy hořkou dochuť, zatímco jiné uzeniny (debrecínka, slanina, šunky, klobásy) ne?

Nejlepší odpověď
Malvína

To se mi nějak nezdá. Uzeniny mi spíš připadají přesolené, ne hořké.

Další odpovědi
Kepler

Správný název je tepelně opracované trvanlivé salámy: např. Vysočina, turisťák.
Pak jsou ještě tepelně neopracované trvanlivé salámy fermentované: Herkules, Křemešník, lovečák, uherák, paprikáš, poličan aj.
Mají skutečně nahořklý ocas, ale jen když jej baštíme samotný. Pokud je na chlebíčcích nebo v salátech, tak se to ztratí. Ta chuť souvisí se způsobem výroby a není na závadu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.