megahit

Proč je revizor ve vlaku?

Proč chodí ve vlaku, který vyjížděl z první stanice revizor?
Vlak vyjížděl z Brna, tudíž prošel průvodčí a zkontroloval všechny cestující. Za 10minut poté šel revizor a opět všechny cestující kontroloval. Proč šel revizor, když do vlaku nemohl nikdo mezitím přistoupit? Proč vlastně vůbec chodí revizor ve vlaku?

Nejlepší odpověď
beer

Protože nekontroluje jenom jízdenky:

„IV. Pracovní náplň, práva a povinnosti VLR
11. VLR provádí komplexní kontrolu jízdních dokladů cestujících, ověřuje správnost jejich odbavení, správnost funkce mobilních a stacionárních prodejních automatů jízdenek a označovačů. Na zjištěné závady sepisuje oznámení o závadách, které předává k projednání dle pokynů HKOP příslušného OPŘ.
12. Vlakový revizor je oprávněn:
• provádět komplexní kontrolu jízdních dokladů cestujících a ověřovat správnost jejich odbavení
• u všech vlaků osobní přepravy kontrolovat stav vlakových souprav a jejich vybavení, v případě zjištění závad zajistit sepsání ”Záznamu vozových závad”
• prověřovat správnost funkce a kontrolu činnosti prodejních automatů jízdenek a funkčnosti označovačů
• sepisovat ”Oznámení o závadách”
• provádět odbavení cestujících na všech kontrolovaných tratích“

Zdroj: http://public­.rfx.cz/cd/D/D15­%20-%20P%F8edpis%20pro%20­kontroln%ED%20%E8in­nost%20p%F8i%20­organizov%E1n%ED%2­0a%20provozov%E1n%ED%2­0dr%E1%9En%ED%20do­pravy/D15%20-%20v%FDnos.pdf

Další odpovědi
Drap

Aby kontroloval jízdenky a současně i průvodčí.

Zplic

Revizor kontroluje, jestli průvodčí orazil jízdenky všem pasažérům. Pokud by se stalo, že mezi stanicemi (jedná-li se o rychlík) nestihl průvodčí orazit jízdenky cestujícím, pak je to vážné pochybení průvodčího a revizor tak musí provést zápis, na základě kterého se provede výměr trestu pro průvodčího (odebrání příplatků, pokuta, odchod z práce).

Ella

co když se někdo schoval na záchodě? revizor nekontroluje jenom cestující, ale i zaměstnance …

quentos

to byste se divila, leckteří experti se před průvodčím schovají na WC a vrátí se z něj teprve, když už si myslí, že nepřijde…

Oj, tak Ella byla s touto odpovědí rychlejší. Mohu to potvrdit, zažil jsem takovéto manévry u cestujících na vlastní oči.

mj81

Pro zajímavost dodávám, že revizora můžete potkat i v autobusech ČSAD, kde se nastupuje předem a jízdenky kontroluje řidič. A i v tomhle případě revizor kontroluje cestující i řidiče a může dát pokutu jednomu i druhému. Stačí, když řidič bere od lidí peníze, lístky netiskne a peníze si nechá. A nebo když cestující jede z Prahy do Náchoda, koupí si lístek jen do Hradce a myslí, jak na toho řidiče vyzrál. Totéž ostatně i ve vlaku, průvodčí si obvykle nepamatuje, kdo má jízdenku do které stanice a koho jednou zkontroloval, toho pouští ze zřetele.

lexx

chápej je to jeho práce. zbytečná, nepotřebná a otravná sice ale jinak je nezaměstnaný. ČD = socialistický státní podnik, čekej-doufej, času-dost