Avatar uživatele
megahit

Proč je revizor ve vlaku?

Proč chodí ve vlaku, který vyjížděl z první stanice revizor?
Vlak vyjížděl z Brna, tudíž prošel průvodčí a zkontroloval všechny cestující. Za 10minut poté šel revizor a opět všechny cestující kontroloval. Proč šel revizor, když do vlaku nemohl nikdo mezitím přistoupit? Proč vlastně vůbec chodí revizor ve vlaku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, beer před 4032 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Protože nekontroluje jenom jízdenky:

"IV. Pracovní náplň, práva a povinnosti VLR
11. VLR provádí komplexní kontrolu jízdních dokladů cestujících, ověřuje správnost jejich odbavení, správnost funkce mobilních a stacionárních prodejních automatů jízdenek a označovačů. Na zjištěné závady sepisuje oznámení o závadách, které předává k projednání dle pokynů HKOP příslušného OPŘ.
12. Vlakový revizor je oprávněn:
• provádět komplexní kontrolu jízdních dokladů cestujících a ověřovat správnost jejich odbavení
• u všech vlaků osobní přepravy kontrolovat stav vlakových souprav a jejich vybavení, v případě zjištění závad zajistit sepsání ”Záznamu vozových závad”
• prověřovat správnost funkce a kontrolu činnosti prodejních automatů jízdenek a funkčnosti označovačů
• sepisovat ”Oznámení o závadách”
• provádět odbavení cestujících na všech kontrolovaných tratích"

Zdroj: http://public.rfx.cz/cd/D/D15% 20-%20P%F8edpis%20pro%20kontro ln%ED%20%E8innost%20p%F8i%20or ganizov%E1n%ED%20a%20provozov% E1n%ED%20dr%E1%9En%ED%20doprav y/D15%20-%20v%FDnos.pdf

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Aby kontroloval jízdenky a současně i průvodčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zplic

Revizor kontroluje, jestli průvodčí orazil jízdenky všem pasažérům. Pokud by se stalo, že mezi stanicemi (jedná-li se o rychlík) nestihl průvodčí orazit jízdenky cestujícím, pak je to vážné pochybení průvodčího a revizor tak musí provést zápis, na základě kterého se provede výměr trestu pro průvodčího (odebrání příplatků, pokuta, odchod z práce).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

co když se někdo schoval na záchodě? revizor nekontroluje jenom cestující, ale i zaměstnance ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

to byste se divila, leckteří experti se před průvodčím schovají na WC a vrátí se z něj teprve, když už si myslí, že nepřijde...

Oj, tak Ella byla s touto odpovědí rychlejší. Mohu to potvrdit, zažil jsem takovéto manévry u cestujících na vlastní oči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Pro zajímavost dodávám, že revizora můžete potkat i v autobusech ČSAD, kde se nastupuje předem a jízdenky kontroluje řidič. A i v tomhle případě revizor kontroluje cestující i řidiče a může dát pokutu jednomu i druhému. Stačí, když řidič bere od lidí peníze, lístky netiskne a peníze si nechá. A nebo když cestující jede z Prahy do Náchoda, koupí si lístek jen do Hradce a myslí, jak na toho řidiče vyzrál. Totéž ostatně i ve vlaku, průvodčí si obvykle nepamatuje, kdo má jízdenku do které stanice a koho jednou zkontroloval, toho pouští ze zřetele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

chápej je to jeho práce. zbytečná, nepotřebná a otravná sice ale jinak je nezaměstnaný. ČD = socialistický státní podnik, čekej-doufej, času-dost

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava