Michal47

Proč je pro mě tak nesnesitelná představa být spojen 1. sexuálním poutem, 2. po celý život s jednou ženou?

Je to proto, že jsem měl hluboký vztah k babičce? (V jednom americkém filmu jsem viděl, jak byl vysloužilý voják přistižen návštěvníky „in flagranti“ se svou postarší ženou v garáži. Je to možné nebo jenom fikce poplatná americké náboženské posedlosti?)

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože nejsi motýl. Jak se zpívalo v jedné starší písničce:
„Jsem jako motýl ,který si vzal do hlavy,
že lítat z kytky na kytku ho vlastně nebaví.
A proto se rozhodl se hned pro nejkrásnější květ
a jenom pro něj hodlá žít.“

Další odpovědi
da ny

Otázka je položena tak, že si neumíte představit, že budete mít pouze 1 sexuální/životní partnerku.
(?)
Každý to ná jinak. Někdo je jako motýl :) Jiný dává přednost věrnosti. Důležité je, na jakých základech vzniká vztah, jak spolu partneři komunikují, spolupracují,
vzájemná láska, d§věra, zázemí, spokojenost.
Nezralý člověk něčeho takového není schopen. Pokud mají partneři odlišný sexuální apetit, vzniká problém, často možné nevěry.
Člověk se může svobodně rozhodnout, zda vůbec bude udržovat nějaký vztah. Život ukáže, zda si vystačí s jediným životním partnerem nebo přijde/dou další.
Spekulovat dopředu, co by mohlo x nemohlo přijít, je nesmyslné.
Babičku, vztah k ní, bych do toho ani „netahala“. Člověk je přizpůsobivý
tvor a názory se s životními zkušenostmi mohou měnit.
Důležité je zachovat si zdravý selský rozum :D Filmy, jsou mnohdy „pohádky pro dospělé“. Něčí názor, zpracování myšlenek.
Každý nepříjemný zážitek lze zvládnout a překonat. Někdy i s pomocí odborníků.

Gonfaloniér

Monogamie není pro každého. ;) A líp když si to ten člověk přizná, než aby obelhával sám sebe a svého partnera, který to nakonec odnese nejvíc.
A s tou gerontofilií nevím. S monogamií/po­lygamií to nesouvisí. To už je tvoje věc. A nějak nevím, jak to myslíš a jakou v tom vidíš spojitost, obzvlášť s nějakým americkým filmem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.