cizrna

Proč je připnutí bezpečnostních pásů povinné?

Když opominu vlastní bezpečnost posádky dopravního prostředku. Není to svým způsobem zásah do osobni svobody? Přece, pokud cestující není připoután, tak nanejvýš ohrožuje vlastní život, ne? Kdyby se stala autonehoda, neni to pak chyba samostatného cestujícího? Neměli by být lidé především tolerantní vůči svým zivotům a neopírat se vždy o zákony?

Super odpověď: Protože zákon…, ale taky by mě zajímalo proč??

Nejlepší odpověď
gecco

Důsledkem nepřipoutání se při nehodě jsou těžší následky a ty pak platí jednak zdravotnictví a jednak pojišťovny…
Takže jde o peníze…
😉
Ale já bych navrhoval, aby ten, kdo zanedbáním nějaké povinnosti způsobí vyšší škodu (i sobě), bude povinen tuto škodu uhradit…
To by bylo řevu – ´chudák, v autě se zmrzačil, operace si musel zaplatit a ani nedostane důchod…´…
😁

Další odpovědi
Dochy

Osobně bych to nechal na lidech. Ale zákon je zákon… Fakt je, že pokud v autě cestuje lidí víc, pak nepřipoutaný ohrožuje i ostatní v autě svým nekontrolovatelným pohybem po interiéru.

Drap

Proto, že to ukládá zákon. Pokud se domníváš že to porušuje tvou osobní svobodu, obrať se na ústavní soud.

briketka10

A pamatoval si taky na malé děti?
Ty musí mít autosedačku to je
svým způsobem též připoutání.

jpau

Přece, pokud cestující není připoután, tak nanejvýš ohrožuje vlastní život, ne?

Pokud NEjede sám tak ne. Tělo se dá při nárazu do pohybu a má takovou hybnost, že ublíží ostatním cestujícím. Může se pak klidně stát, že jeden nepřipoutaný cestující zabije zbylé tři připoutané (a sám přežije).

Pokud jede řidič sám, vidím jako rozumný argument co napsal gecco.

led

Pokiaľ niekto nechce urobiť dobrovoľne na ochranu svojho zdravia a zdravia spolucestujúcich musí mu to prikázať zákon.
„pokud cestující není připoután, tak nanejvýš ohrožuje vlastní život,“ to nie je pravda, takýto cestujúci svojim „lietajúcim telom“ ohrozuje aj zdravie a život ostatných v aute. Doporučujem pozrieť si na youtube, video z testu nárazu auta a pohyb cestujúcich po náraze,
pri 3.zíbere si všimnite nepripútaného cestujúceho na zadnom sedadle,
pri 4.zábere dieťa zo zadného sedadla preletí cez predné okno https://www.y­outube.com/wat­ch?v=orDM8tCn9pY

anonym

Víš třeba o tom, že mají být v autě zabezpečené i ostatní věci, které mohou ohrožovat ostatní při náhlé prudké změně rychlosti či směru? taková věc pak může přizabít Tebe a co horší, ostatní účastníky silničního provozu, takže to je i odpověď na Tvou otázku. Například povezeš vzadu na sedačce prase a to při zabrzdění letí do předu, přistane Ti za krkem a co uděláš? lekneš se a zabiješ někoho, kdo za to nemůže. prevence zákonem musí být, protože pokud by jezdili všichni nezodpovědně, tak jak by to vypadalo.