JájsemRaibek

Proč je pravé zpětné zrcátko menší než levé u řidiče?

Všiml jsem si, že pravé zpětné zrcátko je menší než levé. Je to přímo z výroby. Proč to tak je?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

To bylo snad jen u Fabie – myslím že šetřili na materiálu .

Další odpovědi
Kepler

Toho jsem si ještě u žádného auta nevšiml. Pravděpodobně to bude tím, že to u řidiče je pro bezpečnost důležitější (vidět auta vlevo od sebe), mít širší úhel záběru. To pravé užiješ snad jen při parkování, couvání apod., je doplňkové. Menší velikost je kompenzována mírně vypouklým zrcadlem za cenu zkreslení.

cukrar

Páč je to levnější, Fabie má vpravo menší zrcátko.

mosoj

Mněl jsem 4 auta. U žádného to tak nebylo. Pouze pravé a levé. Na rozdíl od Keplera jsem přesvědčen, že je stejně důležité vidět auta nalevo i napravo.