lenula

Proč je povrch stěn v bazénu modrý?

Je proto nějaký praktický důvod, nebo má modrá barva pouze evokovat moře a má podporovat dojem čisté vody? Lze koupit např. bazén v bílé barvě? Děkuji, omlouvám se za možná naivní otázky.

Nejlepší odpověď
marci1

Myslím si, že určitě modrá barva má evokovat moře a čistou vodu. Bazény bývají nejčastěji s modrými stěnami, ale bývají i v jiné barvě. Modrá je ale asi nejvhodnější a patří k vodě a plavání.

Další odpovědi
Emefej

V modrém bazénu vypadá voda čistější, přesto mame bazén zelený.

novaklen

Nad tímto jsem se teda nikdy moc nezamýšlela, ale je pravda, že už jsem viděla bazény, které byly uvnitř například černé a vypadalo to opravdu zvláštně. Ne ale že by se mi to nelíbilo. My si právě letos konečně také koupili přelivový bazén od https://www.al­bixon.cz/baze­ny/prelivove/ Ten náš je ale také uvnitř klasicky modrý. Myslím si ale, že dělají více variant.