postcd

Proč je potřeba obnovovat řidičák na VZV ročně?

Na B skupinu s e nemusí a proč platit 500Kč ročně za vozíky? http://www.del­talift.cz/obno­va-ridicskeho-prukazu-pro-vzv-rocni/

Odpovědi
cukrar

Protože to nařizuje předpis. Buďte rád, že nemusíte chodit na „B“ školení. Ale na „C“ a další již musíte chodit, pak na svářecí, atd… stále se musíte vzdělávat. Páč jednou si uděláte řidičák „B“ a již nikdy neškolíte. proto se tu občas objevují jednoduché dotazy a špatné odpovědi. Jako například že před vjezdem se může stát, že stačí 3 metry a podobně.
Osobně jsem pro, aby se 1× za 5 let béčkaři školili z novinek..

Když položím dotaz, zdali se může za značku „zimní výbava“ vjet s letní pneuškou, když je +15°C, tak mi 99% napíše že nesmí, a přitom to není pravda.

Řidičák na VZV neobnovujete, ale děláte školení s přezkoušením.

anonym

Nevím jak kde, ale u nás, ve strojírenství, se přezkušuje co tři roky a hradí to podnik.
P.S. Cukrár má pravdu i v tom, že ŘP(všech skupin) by měly být jenom propůjčeny a po úspěšném absolvování nějakých zkoušek, by se prodloužila platnost a pokud by řidič způsobil závažnou nehodu, chlastal před a po doby jízdy, byl nafetovaný tak mu odebrat řidičák na doživotí!