uncle Sam

Proč je populární irská hudba?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Musíte se zeptat těch, kteří ji provozují nebo mají v oblibě…

Možná kvůli tomu, že

„irská hudba je velice krásná – melodická i rytmická, její kořeny sahají hluboko do historie. Navíc v samotném Irsku je tradiční hudba široce oblíbená, neustále hraná, zejména v klasických irských hospodách. Takovým hudebním posezením se zábavou se v Irsku říká "craic“.

Dnes je irská hudba známá a populární po celém světě. A to jak v klasickém lidovém provedení, tak hudba současná, moderní. O tuto soudobou popularitu se postaralo hned několik irských skupin z 60.let 20.století. Především The Clancy Brothers, kteří irskou hudbu uvedli do USA, nebo dodnes oblíbené skupiny The Dublinners a Planxty.

Mnoho populárních skupin i současných zpěváků pochází z Irska (Enya, U2, Clannad, The Cranberries, The Corrs, Van Morrison, Sinéad O'Connor a další)." atd.

http://irsko-info.promitani­.cz/hudba.php

Další odpovědi
ivzez

Už´s ji někdy poslouchal?
Prostě proto, že se lidem líbí.
(Také ji ráda poslouchám.)

Klaproth

Netuším. Nevím o tom, že je populární.

turbo085

Protože U2 :D