Zvědavý

Proč je Policie ČR při protiromských demonstracích na straně cigánů ??

Proč není na naší straně – proč nedělají to co mají v popisu práce – udělat pořádek ??
Doplňuji:
NIKDY k žádnému fyzickému napadení cigánů z naší bílé strany nedošlo protože policie bohužel vždy zasáhne dříve než by k němu došlo

Nejlepší odpověď
gecco

Policie se řídí platnými zákony – pokud si pořádek představuješ jinak, apeluj na politiky, policajti zákony v platnost neuvádějí…
😉
A pokud někdo napadá jiného (typicky „protiromská demonstrace“), nemůže policie dělat nic jiného, než chránit napadanou stranu.

Další odpovědi
hanny 2

Protože to je nařízení „seshora“ – rozuměj až z EÚ,abychom si je tady „hýčkali“,protože tam mají strach,aby jim nenalezli do těch jejich úžasnejch zemí!

quentos

Protože jinak by byla nařčena z „rasismu“.

Nerevarin

Policie není od toho, aby řešila romskou otázku, či sociální problematiku. Je od toho, aby udržovala pořádek a předcházela střetům. Co by podle tebe měli dělat? Nechat stovky nácků aby vtrhli do ghet? Víš co by se tam stalo? Kolik mrtvých, nebo vážně zraněných by mohlo být? A pak by se opět nadávalo na to, že nezasáhli, nebo že zasáhli špatně. Tolik k demonstracím. Co se týče obecně otázky ghet a nepřizpůsobivosti, tak tam je to bohužel složité. Policie na to nestačí, mnohdy bych řekl, že se tam ani raději nevydávají. Celkově je to problém, kterej asi nikdo nikdy nevyřeší, protože na to chybí vůle politiků a nikdo si tím moc nechce špinit ruce. Na druhou stranu, když se někdo pokusí něco s tím dělat, žádná ze stran nebude nikdy spokojena.

suaeda

Mě osobně připadá zvláštní, proč je tato problematika u nás řešena úplně jinak a odlišně než třeba na Slovensku, ve Francii aj. Takže to nebude žádné nařízení od EU. Stačí si občas na internetu přečíst zahraniční zpravodajství.

VeRe1983

Bohužel proto, že různí lidskoprávní aktivisté a sluníčkáři mají až obludnou moc. Takže pokud našinec uráží nepřizpůsobivého popř. mu vyhrožuje, je to obrovský zločin. Pokud se toto děje v opačném gardu, je to takové nemilé nedopatření…však oni se přizpůsoběj´ oni jen tak trošku zloběj, protože mají jinou mentalitu :). Policie je mezi dvěma mlýnskými kameny. Lidé chtějí rovný přístup a takylidé typu Dienstbiera a Šabatové chtějí protežování menšin. Jenže to je vina voličů, kteří nejsou schopni zvolit politika, který bude skutečně prosazovat jejich zájmy. Místo toho zvolí politika, který u guláše či koblihy slíbí almužnu. Pokud bude český volič úplatný, je to špatně.

Pepa25

zvědavý, hanny, suaeda – to jsou tedy názory, docela by mě zajímalo, jak byste je obhajovali v hlubší diskusi (na kterou tu není prostor)