dust8

Proč je po pivu, pivech větší hlad, než normálně?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože pivo podporuje trávení.

Další odpovědi
marci1

Příčina je v mozku. Alkohol prakticky okamžitě aktivuje v mozku neurony AgRP. Ty, jak již vědci dlouho vědí, zvyšují chuť k jídlu a současně zpomalují metabolismus a snižují výdaje energie. 😄
Více: https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2019593-kdo-hodne-pije-alkohol-vic-toho-sni-vedci-nasli-pricinu-v-mozku

da ny

Protože vitamíny skupiny B podporují chuť k jídlu.
Proto se lidem, kteří potřebují přibrat doporučuje konzumace vitamínu B před jídlem.
Jinak po jídle, také při redukci hmotnosti.

„Díky tomu, že obsahuje velké množství minerálních látek a stopových prvků, ho lidé přirovnávají k iontovým nápojům, lze ho považovat i za potravinu (pivo jako „tekutý chléb“). Pivo zlepšuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu a může i omezit zácpu“
„e nutné počítat i s tím, že alkohol vede k ukládání tuků přednostně na břiše.“
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/zdra­vi/pivo-leci-srdce-krevni-tlak-a-traveni.A090522_122­657_ln_zabava_glu