Gestas

Proč je panictví v běžné společnost na rozdíl od panenství bráno jako ostuda, a ne jako ctnost?

Byť ani o panenství to žel už úplně neplatí…

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Zřejmě kvůli tomu, že se žije rychle v konzumní společnosti, že děti brzy dospívají, sice se žení a vdávají později, ale touží po něčem novém, nepoznaném.

Přece nezůstanou pozadu za svými kamarády, kteří se chlubí. Jenže jsou zpavidla psychicky a fyzicky nezralí, neuvědomují si i možnost otěhotnění partnerky atd.

Pomáhá k tomu i internet, např. porno stránky, které je lákají zkusit neznámé. Přece platí – nevaž se, odvaž se – ale málokdo přemýšlí, kam to všechno dál.

Nedávno jsem nahlédla do časopisu Brava. Redaktoři radí 13letým dívkám, jak prožít noc s chlapcem.

To, že se někdo vysmívá panictví, je jeho problém, svědčí to o jeho morálních zásadách. Je dobré se tomuto tématu vyhýbat, i když chlapec jde poprve s dívku, nemusí jí nic prozrazovat …

Možná stud vzniká z toho, že se chlapec bojí, aby se „neztrapnil“ a dívka se mu nevysmála. Proto se to „učí“ tím, že střídá dívky. s Zřejmě by bylo třeba najít tu pravou, kdy přeskočí jiska, objeví se láska a sex naskočí …

Přece každý člověk je zodpovědný sám za sebe, nikdo by mu neměl určovat, co má dělat a jak se chovat …

Další odpovědi
Drap

Běžná společnost kolem mne to tak nechápe. Zřejmě žiješ na nějaké jiné planetě.

Roman71

Panenství a panictví jsou ostudou jen pro ty, jejichž morálka je daleko za hranicí toho, co je slušné a zodpovědné chování člověka. Když zvážím všechny důsledky – kam takové postoje vedou, výsledky jsou zřejmé. Rodiny se rozpadají nebo žijí na psí knížku (nebo na hromádce, jak chcete..). Manželské páry v podstatě pohromadě nic nedrží, kvůli předchozím nevázaným sexuálním „zkušenostem“. Děti jsou vychovávány k naprosto stejnému přístupu k životu a vše je generaci za generací horší a horší tím, jak se hranice nemorálnosti posouvá ke stále větší otupělosti a nezodpovědnosti.

Smutný důsledek nerespektování nejvyšších morálních zásad a úcty k životu!

ivzez

Není bráno jako ostuda.
Možná se pohybuji v jiné „běžné“ společnosti…

Kazatel

Panic, na nic. Ale z toho si nic nedělej, ono se to časem srovná.