Babsi

Proč je obloha modrá?

Vždycky mi nebylo jasné proč se obloha zdá modrá, dnes jsem ale narazila na další pro mne velice zajímavou věc, nad kterou jsem se nikdy nepozastavila. No bylo to takhle, krásný slunečný den na procházku, z dobrého rozmaru jsem vylezla na rozhlednu a kochala se výhledem do dáli, ale na obzoru nebylo tak modré nebe, bylo jakoby bílé, ale přitom jasné.
Čím to tedy je, že je nebe modré a proč je nejmodřejší nad námi?

Nejlepší odpověď
quentos

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/ola001/proc-je-nebe-modre

Další odpovědi
mosoj

.http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-pro-nas-obloha-modra
Doplňuji:
Jsi všímavá. Je tam i odpověď na to, proč je nejmodřejší nad hlavou, právě pro tu nejkratší dráhu slunečních paprsků.

arygnoc

to bola najlacnejšia farba.
už aj boh šetril.

venkovan

Modrá – prosím kde? My tomu co vidíme nad sebou postaru říkáme modrošedá. Modrou nás rodiče a ve škole ukazovali jinou.
I když – kdo ví co se dnes ve škole učí.
Už i kluci přestali holkám slibovat, že jim snesou modré z nebe. Protože se nemohou dohodnou, jaká to ta modrá vlastně je.