Avatar uživatele
paul1

Proč je nutné zmrazovat vakcínu proti COVID-19 až na –70 až –80 °C?

Udržování této teploty (či mrazoty 😁 ) musí být energeticky velmi náročné. Nestačila by i nižší teplota?
Upřesnění a doplnění ( 25.12.2020) je v diskuzi

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 1216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Pri vyssich teplotach by se RNA slozky vakciny zacaly rozpadat. Nizsi teplota by uz smysl nedavala, byla by energeticky jeste narocnejsi.

Upravil/a: Schluker

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Položil jste trochu nesmyslnou otázku. Kdyby to bylo možné, nikdo by na uvedené teplotě netrval. Odpověď na ni Vám tady nikdo dát nemůže.
Ptejte se těch, kteří vakcínu vyvinuli. Máme k mání stejné,
přetlumočené informace, podané mediálními cestami.

Vakcína/y na Covid 19, přece fungují na odlišném základě, než dosavadní
vakcíny. „Budoucnost celého principu RNA vakcín je slibná – pokud se nic nepokazí.“

https://www.kur­zy.cz/koronavi­rus/vakcina/
a mnoho dalších zdrojů…

U veškeré dosavadní vakcín to bylo tak, že nejprve byl vyvinut/objeven na
konkrétní nemoc lék. Pak se vyvíjely vakcíny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Vakcíny sice obsahují konzervanty a stabilizátory, ale aby byla zajištěna jejich účinnost, musí některé (ne všechny) skladovat hluboce zmrazené, což znamená komplikace při jejich distribuci. Více zde: https://www.zdra­vezpravy.cz/2020/12/­01/typ-vakciny-proti-covidu-urci-narocnost-jejiho-skladovani/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

Pro da ny:
Já jsem předtím hledal, ale asi blbě, dnes jsem našel toto:
https://domaci­.ihned.cz/c1-66860510-evropska-lekova-agentura-schvalila-vakcinu-proti-covidu-19-pro-pouziti-v-eu-je-bezpecna-ujistuje-predni-cesky-virolog
Z článku vyplývá, že nemáme dostatek mrazáků na takovou teplotu. Východiskem bude asi vakcína od firmy Moderna, kde stačí mít mrazák na teplotu –20°C.
V článku je o tom zmínka v odstavci:
Co si myslíte o přípravách české vlády na očkování?

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
paul1

Ještě doplňuji opravu chyby , na kterou mně právě upozornil syn:
Otázka:
Nestačila by i nižší teplota? Má být správně:
Nestačila by i vyšší teplota?

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Jsem člověk převážně pozitivně smýšlející.
V tomto případě mne optimismus opouští :/. Netuším, zda i ČR dokáže
na celé cestě vakcín zajistit všechny podmínky, tak aby pak její účinnost
byla taková, jaká by měla být. Ovlivňují mne názory odborníků, kterým věřím.
Vím, co s námi udělalo 2× povinné očkování proti chřipce, Tamiflu apod.,
Vím o vedlejších účincích vakcín proti chřipce. Vím, co vše způsobuje vakcinace 13 letých děvčátek (není celoživotní, jen na pár let).
Tato vakcína je na úplně jiné bázi, než všechny ostatní. Nutná častá přeočkování
(po 3 měsících, půl roce apod.), ovšem nesrovnatelné např. s Tetanem (nyní po více než 10 letech).
Viděla jsem „reklamu“, v přímém přenosu, která se stala antireklamou…:/
Jsem ráda, že vakcinace nebude dostupná všem a tedy nepovinná.
Já už cestovat nepotřebuji, tak když se budu moci bez očkování pohybovat jen úo ČR, mne zásadně neomezí, na nákup do Německa na těch pár hodin se dostaneme :D). Vakcín je několik, vybrat si člověk nemůže. Snad za několik let.
O české toho mnoho nevím, kromě toho, že její vývoj byl po/zastaven. Jestli jde o důvody finanční nebo neúspěšnou cestu nesleduji.

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Da ny: muzu se zeptat, jaky je lek na vzteklinu? Na tu existuje pouze vakcina, takze asi neni vzdy nejprve lek a pak az vakcina, ze…

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

To Proti hnisání rány u člověka se podávají ATB.
Imunoglobulin, pravda a vakcína. V několika dávkách, jako léčba. Člověku se vakcína nepodává preventivně

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

To je přeci nesmysl, vakcína se podává i preventivně – při cestpvání do některých asijských zemí se vysloveně doporučuje a stojí tisícovku. Efektivní léčba na již probíhající vzteklinu neexistuje, počet přeživších pacientů se pohybuje v jednotkách. Takže teze, že nejprve existuje lék a až poté vakcína zjevně není správná, že?

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek