Avatar uživatele
dgfdgf

Proč je neslušný ptát se žen, kolik jim je let?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 2534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Je to jakýsi pozůstatek z dob, kdy se rozlišovalo v mnoha ohledech mezi mužem a ženou. Žena byla vnímána a vychovávána jako křehká bytost, květina atp. a otázka věku se u takové bytosti nehodí řešit.
Dnes je situace jiná, ženy řídí buldozery, kutají uhlí v dolech, opravují auta, přepadávají banky atd. Tudíž se takových žen na věk možno klidně ptát.
PS. Tak trochu si z toho dělám srandu, kdyby to třeba někdo nepochopil. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jak jsem zde již uvedl:
„V životě ženy poznáme sedm období: batole, dívenka, slečna, mladá žena, mladá žena, mladá žena, mladá žena.“

  • George Bernard Shaw

Takový je bontón již několik staletí a je to projev galantnosti a ohleduplnosti gentlemanů vůči ženám. I když oslovit dnes Sophii Lorenovou „mladá paní“ už zavání falešností, výsměchem a absurditou, některé baby to slyší rády až do smrti. Co už s tím?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Šidlo

ono,kedysi mali mať úctu len staršie ženy ale súčasne boli automaticky považované za škaredé......alebo aspoň sešlé, zvadnuté.....
a automaticky sa predpokladalo, že ženy sú hrozne márnivé a že im to treba nielen tolerovať ale ešte ich v tom podporovať

dnes je to skôr o náznaku predsudkov a diskriminácií­.....vek je osobný údaj a len tak sa pýtať ľudí mimo rodiny na vek je podozrivé.....na čo vám tá informácia je? v akej situácií je naozaj dôležitá?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Také to slýchám a také mi to není jasné.
Zajímalo by mne, kdo a kdy to vymyslel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pýtať sa ženy na vek…
Nad 30 rokov (na brehu rieky): „Au, tá otázka bolí… Práve nedávno sa mi prihovoril akýsi plesiosaurus, že si ma pamätá zo svojich detských čias, keď som randila na brehu… No dovoľte, vari vyzerám na tých 70 milionov rokov? Čo potom tie milióny peňazí, čo som minula na okrášľujúce kúry a na líčidlá, no dobre, dobre, už nevyzerám na 20, ale dohodnime sa na 29, dobre? A vôbec, vynechajme otázku veku…“
Stredoškoláčka 1.ročník (pohostinský podnik): „slepúch, načo ti je moja občanka, čo nevidíš, že už dávno neni som osemnácka, polož sem toho rumáka a vypadni. A cestou dones ďalšiu rundu“
Páni, skutočná pravda je,
žena má vždy(!) toľko rokov, koľko ona sama chce mať. Nie viac a nie menej.
A na papier nedajte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Není vhodné ani u některých jako mužů, není jisté zda se později nenechá přeorientovat na dámu

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
still

proč se mi nezobrazuje tlačítko Odpovědět?

před 2534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Pravděpodobně proto, že máš málo bodů – jsi, zatím, v kategorii Registrovaný, tím pádem můžeš denně odpovědět na maximálně 5 otázek (a max. 3 otázky položit)…
https://www.od­povedi.cz/napo­veda/bodovani

před 2534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
still

Už se to spravilo nějak samo, tlačítko už zase mám :)

před 2534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jasně – proběhla půlnoc – je nový den…
Takže máš dalších 5 – na dnes…
😉

před 2534 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek