talka

Proč je něktrý oblak světlý a některý tmavý?

Podle množství vodních kapek/různých skupenství?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,je to soustava malých částic vody nebo ledu (případně jiných látek) v atmosféře Země nebo jiných planet. Oblaky vznikají tehdy, když se vlhkost vzduchu zkondenzuje na kapky nebo ledové krystalky. Výška, ve které se děj odehrává, bývá různá a hranice, za kterou se voda v plynném skupenství mění na kapalinu se nazývá rosný bod. Závisí na stabilitě vzduchu a množství přítomné vlhkosti. Průměrná oblaková kapka nebo ledový krystalek má v průměru přibližně 0,01 mm. Studená oblaka tvořící se ve velkých výškách obsahují pouze ledové krystalky, nižší, teplejší oblaka obsahují pouze vodní kapky.

Často se objevuje mylný názor, že oblaky jsou složeny z vodní páry. Není to pravda, protože samotná vodní pára je neviditelná bez ohledu na výšku a hustotu. Oblaky tvoří voda v kapalném nebo pevném skupenství

Další odpovědi
gecco

Fyzika…
😉
Ty světlé jsou ´řidší´, ty tmavé ´hustší´…
Vždy jde o sraženou vodní páru ve formě kapek nebo ledu, podle výšky (nad Zemí), podle mohutnosti a ´hustoty´ a nasvícení se pak jeví jako bílé nebo tmavé…
V případě nízkého nasvícení (Slunce nízko nad obzorem) pak mohou i ´zářit´…

mosoj

http://aaapoca­si.cz/barva_mra­ku/