Curiosity

Proč je někdo nezodpovědný a je pro něj takový velký problém se napravovat?

V čem to tkví? Co se mu stalo, že je takový? Já nemůžu skoro spát, když vím, že musím něco důležitého udělat a druhému už teče do bot a klidně si spí a je úplně v klidu. Já tomu nerozumím. Děkuji za názory.

Nejlepší odpověď
anonym

Někdo se napravovat nemusí. Protože ho k tomu svědomí a vědomí nedonutilo. To je druh patologického mozku. Ono osvícení mysli nefunguje u každého člověka. Aby se náhle rozsvítilo v té celoživotní tmě a zjednala se náprava. Žili byli 2 bratři. Jeden byl divoký, takový psychouš a ten druhý introvertní ovce, takový troubelka. Ten první od mládí kradl, pak byl zavřený. Druhý hrál nějaké míčové hry a chodil na bohoslužby, věřil v Boha. Jednoho večera někdo bouchal na dveře. Byl to ten první bratr. Když otevřel druhý bratr dveře, uviděl zakrváceného, bledého bratra. Pustil ho dovnitř. Po dlouhé době se dozvěděl, co se stalo. Druhý bratr někoho zabil. Z ulice se ozývala siréna. Policie. Vrah se chtěl někam schovat, někam utéct. Bratra něco napadlo. V jeho mysli se objevil plán z podobného popudu, kterému nezabránil. Řekl. Vysvleč se! Honem! Vyměnili si oblečení. V domě po chodbě se ozývaly těžké kroky a příkazy k otevření dveří. Když vrah otevřel dveře aby si policisté odvedli jeho bratra, zbavil se té noční můry. Život za život, smrt za smrt.. Život za život, smrt za smrt… V soudní síni seděl obžalovaný nepravý vrah. Máte něco na svoji obhajobu? Nic. Mlčel. Soudce pozvedl kladívko a pronesl rozsudek. Vinen. Za vraždu bude pověšen zítra ráno. A odklepl rozsudek. V mysli bratra se něco pohnulo. Zvedl se. Rozkřikl se na soudní síň. To já! Já jsem zabil! Já jsem zabil. Slyšíte? To né on ale já jsem ten vrah kterého hledáte! Stráž ho nechala vyvést ven. Soudce už vynesl rozsudek, vyřkl ortel vinen, bude oběšen. Už nemůže zvrátit slovo zákona. Protože vrah byl odsouzen. Nemůže být odsouzen nevinný člověk. A tak toho milého bratra oběsili, a ten vrah, co se v něm nakonec hnulo svědomí, ten už krást přestal. Našel si práci, zavedl si splátkový kalendář, a každou Neděli chodí na mše, a kromě toho pomáhá lidem. Kdyby to tak bylo, byla by to pravda.

Zdroj: http://uloz.to/hle­dej/?q=koukolik%20vzpou­ra%20deprivan­tu%20pdf