bohunka1

Proč je někdo chytřejší, když mozek máme všichni stejný?

mají tam chytřejší lidé něco navíc?

Nejlepší odpověď
annas

Váha lidského mozku je mezi 1300 g až 1500 g. Takže neváží u všech stejně. Inteligence není dána vahou mozku.

Máme dvě mozkové hemisféry, každá z nich umí něco jiného. Levá je taková logičtější, , zatímco pravá je citovější. Záleží, která hemisféra převažuje.
Důležité je mozek trénovat, správně vyživovat, hlavně chtít získávat stále nové a nové informace atd. – čím dřív, tím líp.

Další odpovědi
quentos

ano, chytřejší lidé tam „mají něco navíc“ – vic tzv. rýh. Dítě se narodí s téměř „hladkým“ mozkem a s každou novou zkušeností se mozek rýhuje. Víc rýh – víc vědomostí a zkušeností.

Terryle

Myslím, že „chytřejší“ ho umí prostě víc používat nebo ho víc cvičí, takže jim pak líp funguje. Mozek se dá „posilovat“ tréninkem, ale nenabývá na objemu, ale vzniká v něm víc nervových propojení – „cestičky“ pro myšlenky, které jsou rychlé častým používáním a jsou hodně propojené, takže umožňují kombinovat a líp zpracovávat myšlenky. A ty „cestičky“ vznikají chemicky – a někomu asi holt metabolismus produkuje ty správný látky. Jedno k druhému – správný tělo, který mozku umí dát, co chce, a vůle ten mozek cvičit…

hanulka11

Mozek musíme trénovat, nebo nám zakrní. Jako kdybychom se nepohybovali, necvičili, také by nám svaly zakrněly.
Kdo se vzdělává a stále mozek namáhá, má prostě mozek větší.
Doplňuji:
nedalo mi to a toto jsem našla

http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2010030006