pat a mat

Proč je někde tolik exekucí?

Už celostátně je toho moc. Naprosto nemohu pochopit ale některá místa. Např. Staré Město ( okr. Šumperk ) cca 1700 obyv. včetně mimin.
v exekuci 1000 obyv.
počet exekucí 4800.
Připadá mně to zcela neuvěřitelné.
Přitom se mně místo nezdá jako nějaká vyloučená lokalita ale spíše jako místo vhodné k rekreaci.
Pokud je to pravda, jak k tomu mohlo dojít?

Pro aliendrone: jo, stává se, jenže co píšu se týká 2/3 města !

Nejlepší odpověď
plebs

Dlouhá léta byla nastavena kvalitní lichva pro lichváře, za pomocí zákonů schválených naší elitou.
Staré Město, možná vysoká nezaměstnanost a někdy občas nižší inteligence pujčovatelů

Další odpovědi
dudu

Nízká finanční gramotnost až po neschopnost porozumět psanému textu u určité skupiny obyvatel na straně jedné a nedostatečná ochrana těchto nešťastníků státem před manýry nebankovních organizací. Uvalování pokut a finančních postihů v případech kdy je zřejmá jejich nevymahatelnost namísto možnosti si dluh odpracovat nebo být podroben kárným opatřením jako např. přechodným zákazem pobytu a aktivit v určité lokalitě. Nesporně též úpadek morálky a etiky kvůli špatným příkladům od politiků a čelných představitelů stá­tu.

aliendrone

Jak může dojít k tomu, že si někdo „půjčí“ s roční úrokovou sazbou 279,8% a RPSN 1141,2 %!!!? Nedělám si prdel, mám fotku vlastnoručně poříznou z TV reklamy na Zaplo.

Představ si že máš byt (svůj) nebo barák… TAK TO SE PŮJČIT VYPLATÍ!!!

dubraro

Měl bych hypotézu. Ještě stále se projevuje vliv odlehlých oblastí, kde po staletí docházelo k příbuzenským sňatkům, které měly za důsledek nižší inteligenci obyvatel. Z doby, kdy jsem jezdil s muzikou po tanečních zábavách, si pamatuji, že byly vesnice, kde byli skutečně lidé zjevně hloupější.

led

Pozrite si včerajšie „Máte slovo s M.Jílkovou – Dluhová amnestie“ určite to pochopíte, pokiaľ sa pri tom aj zamyslíte. http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101755406­60-mate-slovo-s-m-jilkovou/21841103052­0005/