Zazrak

Proč je nejvíce železa v zemi?

Mám za úkol zjisti co nejvíce informací o tom, proč je železa více v zemi než na povrchu.

Odpovědi
Filisthin

Železo se vyskytuje ve formě sloučenin, ze kterých se pak získává. Po povrchu se ho neválí mnoho, protože působením sil, které formují naši zemi bylo železo spojeno převážně s kyslíkem ve formě různých oxidů (Fe^2O3 apod), ty se pak díky stejným silám ocitají takříkajíc v zemi. Ono je třeba tlaku, člasu a určité teploty, aby se tak stalo :)

pondělí

protože země takto vznikla a funguje,na základě magnetizmu.