Avatar uživatele
Pájo

Proč je nejdůležitější lišta na webu odpovedi.cz malá, šedivá a stranou?

Např. lišta pro položení nové otázky je celkem velká, přehledně umístěná a „alespoň“ modrá. Přál bych si rovnoprávnost pro obě tyto lišty, protože jsou stejně důležité.

Myslíte si, podobně jako já, že by měla mít lišta pro vyhledávání starých otázek a dopovědí, jinou barvu (než šedou), lepší umístění a také větší velikost???

Pokud náhodou souhlasíte s jinou barvou (než se šedou), jakou by (podle vás) měla mít vyhledávací lišta mít?

Navrhuji barvu oranžovou, velikost lišty stejnou jako má lišta pro zadání nové otázky a umístění přímo pod ní… Co Vy na to?
Děkuji za názory.
Doplňuji:
Vyhledávací lišta by si min. nějaký popisek zasloužila…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, briketka10, zzzzz, Beer4Real, gagaga, Nazdar Bazar před 3695 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Když vkládám otázku, objeví se našeptávač, který napoví, zda se otázka opakuje. Někd sice y záleží na formulaci. Často jsou ale v archivu vyčerpávající odpovědi na odborné dotazy, u nichž význam či původ zůstávájí stejné. .

Nemluvím o názorech, ty se mohou měnit, protože se mění i uživatelé.

Je pravda, že stejně jako u modré lišty je nápis Položte novou otázku, u vyhledávací lišty by měla být také upoutávka a výraznější orámování.

Viídme barvu modou, zelenou, žlutou, takže oranžová by je doplnila. Souhlasím i s tím, že by nad sebou mohly být lišty barevně odlišené – archiv a nová otázka.

Ale pochopeníl je vždy osobní. .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bývala zelená, to nepamatuji, pak modrá a nyní šedivá. Pro vyhledávání stačí, ačkoliv mě nefunguje, stále tam mám text „loading.“ Důležitá je otázka, proto to umístění. Tohle není vyhledávací portál jako Google, Seznam a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

To sem ráda že nemusím mít názor.

Je úplně jedno jakou která lišta má barvu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Kdyby byla výstražně červená,třeba…
No ale třeba je ten důvod ten,že pokud tazatel zadává otázku,našeptavač ukazuje další podobné dotazy,zejména pokud jsou zadávána podobná klíčová slova.Ono stačí podobné dotazy rozklikat,ale to je docela otravující a vysilující,alespon pro některé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já když něco hledám na poradně, tak to hledám stejně přes google.com, tam se dá nastavit i časovej úsek kdy byla otázka položená a případně i jestli už jsem jí navštívil nebo ne, navíc pokud máš google chrome a nebo potřebný rozšíření, tak se do dá vkládat přímo do adresního řádku, a tahle lišta už je skoro přes celou délku obrazovky :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Nemyslím si totéž.
Když pokládáš otázku do modré lišty, staré se otázky ti totiž objeví rovněž.
Doplňuji:
Slovosled se nepodařil : … staré otázky se ti totiž.. ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Asi proto, že není nejdůležitější. Pokud přes ni chcete něco vyhledat, vyjede Vám tolik odkazů s obsahem, který Vás nezajímá, že je lepší položit novou otázku, formulovanou dle Vašeho zájmu. Nevidím důvod, proč ji nějak zvýrazňovat. Toliko bych ji nerušil. Mno, možná by mohla mít nějaký jasný nadpis k čemu slouží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

I spousta dalších důležitých věcí a lidí na světě jsou malé, šedivé a stranou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Kdo chce, tak si ji najde, přiznávám se, že se také raději ptám, než hledám 🙂

Někdy jsou ty staré odpovědi nedostatečné, a někdy i neaktuální např. z oblasti práva.

Navíc já chci znát názor někoho, kdo je tady teď a ne že si přečtu rok starou odpověď označenou jako anonym. Nechápu, proč se ty anonymní odpovědi a otázky nesmažou zároveň s profilem.

Doplňuji:
Jinak mi se v té liště zobrazuje „google“ tak jsem si ze začátku myslela, že tím přejdu na google.
Tu modrou lištu pamatuji, pořád tu někdo upomínal „použij modrou lištu“, tak teď by měl ze mě radost, že ji používám. 🙂

Mi nevadí opakující se otázky, vadí mi dotazy od lidí, kteří si myslí, že je naší povinností jim odpovídat. A také mi vadí úkoly.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

Co lišta ale ten design celých stránek…to je děs, nic proti filosofií tohoto webu ale ty možnosti a vzhled to je strašné......

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Za mne zní otázka jinak:

Proč se vyhledávání ani našeptávač nezobrazuje
uživatelům s vypnutým javascriptem?

U toho našeptávače bych to chápala,
ale proč se mi nezobrazuje vyhledávání, netuším …


Mně je úplně jedno, jakou barvu vyhledávací formulář má,
ale přimlouvám se za jeho zpřístupnění/zo­brazení bez javascriptu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

pro koho je nejdůležitější ..já ji za rok nepoužil. Nejdůležitější je proto, aby živila hladové krky ..tím by se ale zdejší hosté (a to nemyslím níže podepsané) neměli nestrašit či mást.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to spíš otázka na vývojáře tohoto webu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

Asi usoudili, že by nebylo slušné dávat ji velkou černou doprostřed.

před 3680 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nechápem, prečo je tu toľko vecí ošetrených javascriptom.
nemienim sťahovať kadejaké bordely, zdá sa mi to nedomyslené.
vyhľadávanie by skutočne nemuselo byť ošetrené javascriptom.
podobne ako menu apod.

před 3695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím, i menu by bylo přístupnější bez javascriptu.

před 3694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

beer …ono ani s těmi čárkami to moc nedopadlo, jsem si toho vědom, ale už se to nedá opravit.

před 3702 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek