Proč je naše originalita společností potlačována?

Otisky prstů dokazují naši originalitu a společnost nám nutí to abychom nebili originální a stali se bezvýznamnou součástí společnosti. Ten kdo se pokusí svoji originalitu prosazovat je brán za blázna a je za to i trestán.

Nejlepší odpověď
tom004

Jsem originál

Dobré ráno.Každý člověk je neopakovatelný originál.Nemyslím si,že by společnost potlačovala naší originalitu.Jenom se snaží vytvořit soubor pravidel (zákonů) potřebných k tomu,abychom se vlastní „individualitou“ nezlikvidovali a lidstvo přežilo.Podle míry úspěšnosti se tomu říká demokracie,anar­chie,totalita,ap­.Já tomu říkám,„úspěšně,nebo méně úspěšně řízený chaos“. Můj názor. 🙂

Další odpovědi
anonym

Jsem originál

Pokud mate deti , zamyslete se nad tim, jestli i vy jim nechavate svoji originalitu. Vidim vsude kolem sebe od ostatnich rodicu jen " jak chteji zmenit " sve deti. A kdyz ty deti poslouchaji cele detstvi : Nekric , nemluv , kdyz mluvi dospeli .. tak ta zaslapanost, zadupanost v nich zustatne i v dospelosti. A i v dospelosti budou mit problemy s komunikaci …
ja nechala vyrustat sve syny jako drivi v lese , vychovavali a vychovame s e navzajem a nikdy jsem s nimi nemela sebemensi problem. Naopak. Meli ho a maji oni obcas se mnou. 🙂 -iv-

arygnoc

Jsem originál

Spoločnosť našu originalitu nepotláča, potláča ju človek v sebe, či už vedome alebo nevedome.
V celej histórii ľudstva niekto výnimočný buď bol uznávaný, ctený, vážený, alebo zatracovaný.
Byť priemer je pohodlné, nevyčnievať z davu neprináša riziká.
Je to v človeku, pre akú cestu sa rozhodne.
I v diktatúrach sa rodili výnimoční jedinci a prejavili svoju výnimočnosť (a opäť – buď boli eliminovaní alebo rešpektovaní).

anonym

Jsem originál

Na jedné straně platí lapidární věta, že každý člověk je jiný, každý člověk je originál ve svém jádru, ovšem to se nemusí projevit v našem chování. Naše osobnosti je formována díky spolupůsobení mnoha činitelů, ať již rodiny, přátel atp., vždy jde o jakýsi způsob přizpůsobení se okolním věcem. Chováme se tak jako druzí, to je i vysvětlení toho, proč jedinec, který se odlišuje v chování (homosexualita, bezdomovci..) jsou ve světě lidí často mnohými utlačováni. Nicméně je třeba vidět vztah a hranice svého chování s ohledem na trestné činy apod. Naše originalita v nás je, u někoho se projeví u někoho méně, odpověď jistě naleznete v učebnicích psychologie. Otázka by mohla být chápana i z jiných aspektů, např. známé přísloví: oko za oko zub za zub, justiční omyly, tresty smrti a spoustu problémů, za kterými stojí chování jedince a jeho originalita.

anonym

Nedokážu být originální

pizlicka

Jsem originál

protoze jsou lide povrchni a soudi ocima.jen mi sami vidime,v cem vynikame,a v cem jsme originalni.tady plati,kdo nema vzhled,je blbecek:-(