Vroudenspil

Proč je například v občanském průkazu uvedeno pohlaví ? když se dá zjistit i podle rod . čísla .

Nejlepší odpověď
quentos

Např. protože když budete cestovat po Evropě, kde občanka většinou poslouží i místo cestovního pasu, tak tam z rodného čísla poznají leda prd. A na někom je holt na pohled pohlaví těžko poznat…

Další odpovědi
arygnoc

identifikačné doklady platné i v cudzine (cestovné doklady) podliehajú medzinárodným dohovorom.
bežne vo svete neexistuje nejaké identifikačné číslo, z ktorého je možné odvodiť dátum narodenia a pohlavie (je to iba v čr a sr – rodné číslo), preto v týchto identifikačných dokladoch je uvedené i pohlavie a i dátum narodenia.

na slovensku za postupne zavedie BIFO – bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby, z ktorého nebude možné odvodiť ani dátum narodenia ani pohlavie.

;-Q