AmazedWolf

Proč je na základní desce VGA konektor?

gecco: když připojim monitor k základní desce, tak se nic nezobrazí. Monitor mě funguje jen na grafické kartě.

Nejlepší odpověď
gecco

Aby bylo možno v případě potřeby připojit zobrazovač VGA signálu – monitor…
😉

Další odpovědi
Quimby

Po doplnění:
Samozřejmě, že nefunguje, protože je zapojena grafická karta. Pokud bys danou kartu vyndal, tak bude fungovat ta integrovaná.

Shaohao

v biosu (dnes uz spise v UEFI) lze prepinat mezi integrovanou/de­dikovanou grafikou a pripadne zvolit oboje pro multidisplay setup

jáára

moderní počítače mají „Výstup grafiky procesoru“ obvykle HDMI.

starý kompy mají integrovanou, ale ta by se musela v BIOSu vynutit, nebo odpojit stávající dedikovanou.