kurec

Proč je na Wikipedii špatný vzor vysvědčení, když nemá vodoznak?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vysv%C4%9Bd%C4%­8Den%C3%AD
Už od vzniku ČR se vždycky muselo vysvědčení tisknout na papír s vodoznakem ne? tento papír lze pouze koupit pouze na: www.sevt.cz jen jako škola(hehe kdyby to tak nebylo tak by nikdo do škol nechodil) nebo to lze koupit i někde jinde?(tisknou v zahraničí vysvědčení i na papír bez vodotisku nebo to je už skoro celosvětový standart tisknout na papír s vodotiskem?)

Odpovědi
annas

Proč? Pro slepičí kvoč – to se říkávalo v mém dětství, protože odpověšď vám může dát jen ten, kdo vzory vysvědčení vložil na Wiki a co tím sledoval.

Jak jste napsal,, zástupci školy nestahují formuláře z Wikipedie, kupují je ve firmě SEVT.

Navíc formuláře maturitních vysvědčení musí vedení školy evidovat, aby se tiskopisů nezneužilo.

Vodoznak potvrzuje, že jde o originál. Je také na lepším papíru než stažený z netu.

alik360

Wot proč se na něco takovýho ptáš.

Pepa25

Protože Wikipedie není dokonalá a mají tam jen ilustrační obrázek. Samozřejmě všechny vydaná vysvědčení v ČR musí vycházet ze vzorů v příloze vyhlášky MŠMT č. 3/2015 v platném znění (vzor pro titulní stranu ZŠ viz odkaz)

Zdroj: http://ftp.as­pi.cz/obr/full/pr/3-2015aa.jpg

cochee

Proč to zlehčovat podvodníkům a umožňovat veřejný přístup k chráněné listině i s jejím ochranným prvkem?

elkon

Wikipedie je jen informační server, který ale nemusí vždy obsahovat pravdivé a „neprůstřelné“ údaje, protože je tam může vkládat kdokoli. Je na každém jednotlivci, jak s údaji naloží. Jinými slovy, může tam být pravda, ale nemusí, pokud tam někdo vloží nepravdivý údaj záměrně, nebo z neznalosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.