Respekt

Proč je na stránkách z sexuálním obsahem varování když ho může každý potvrdit ?

Doplňuji:
Když to potvrdím ale není mi 18 let tak se jedná o trestný čin podvodu. Mě je jasné že je to zakázané když je tam to upozornění, ale co se mi stane když to potvrdím ? Nic. Tak proč nevymyslí nějaké lepší zabezpečení ?

Nejlepší odpověď
Mapel

Pokud potvrdím a není mi 18 let, tak se jedná o trestný čin podvodu.
Doplňuji:
Varování je v souladu se zákonem. Lehce se říká vymysle něco lepšího. Tak navrhni ja to vyřešit. Jsou tu rodiče a na počítači to mohou omezit. To je řešení ze strany uživatele, ale jak to udělat ze strany provozovatele? Narážíme na zákon o ochraně osobních údajů, takže provozovatel nemá jiné řešení.

Další odpovědi
Kostk@

Hlavne jde o to aby varovani „varovalo“ lidi ze tam vubec neco takoveho je/bude :)) (nevhodne pro deti ;) )

huxa

K pornu se člověk dostane, pokud chce, tak, jako u všeho. Pokud se ovšem k němu nechce dostat a třeba je u PC dítě (velká pravděpodobnost), které prostě nechce vidět ten sexuální obsah, je to pro něj dobré varování.

led

Momentálne je to jediný spôsob ako dodržať platné zákony o ochrane maloletých.

PS.
Zatiaľ to nefunguje tak, že na týchto stránkach treba ukázať platný doklad totožnosti, povolenie rodičov, alebo podľa vzorky (krvi, DNA, či iného) zistiť vek „zvedavca“. Ale možno časom…
Peniaze, sú peniaze a z týchto stránok idú veľké zisky…
Ak by sa tieto stránky u nás akýmsi spôsobom zablokovali, hneď by vyrukovali do ulíc odporcovia takejto cenzúry a povalili (vládu?, zriadenie?), aj keď v niektorých štátoch to už jestvuje.