Proč je na podzim aprílové počasí?

Chvíli slunce, pak déšť a zase slunce, sem tam spadne sníh.

Nejlepší odpověď
annas

Podle lidové meteorologie odpovídá toto období takzvanému létu svaté Terezie, které se oproti babímu létu vyznačuje stále kratšími dny a výrazným ochlazením. „V tereziánském období se navíc velice často vyskytují husté ranní a večerní mlhy a zvyšuje se četnost mrazíků a mrazů," upozornil meteorolog Jan Havelka s tím, že toto období trvá většinou do přelomu druhé a třetí říjnové dekády, poté se ještě víc ochladí.

Toto proměnlivé počasí možná způsobily hurikány v jižních oblastech.

Jinak změna počasí je způsobena oběhem planety Země kolem Slunce, přičemž zemská osa je nakloněna o 23,5°, a díky této skutečnosti zaznamenávají určitá místa v průběhu roku jiné množství slunečního svitu. U nás se střídají čtyři roční období – jaro, léto, podzim a zima.

Různé zdroje.

Další odpovědi
Conchus

To není aprílové počasí. To je přechodné počasí mezi létem a zimou. Jen v dubnu to bývá soustředěnější do kratšího období, tak ta přezdívka

led

To bude asi tým, že majú rovnakú časový vzdialenosť do zimy. Zápas tepla so zimou.

mosoj

Příčina jarního aprílového počasí je popsána dobře zde. Na podzim je problém obrácený ( země je ještě prohřátá a slunce přestává hřát), ale změny neprobíhají tak rychle protože ty rozdíly v teplotách nejsou tak velké jako na jaře.

http://alik.id­nes.cz/proc-byva-v-dubnu-aprilove-pocasi-dqs-/alik-alikoviny.asp?c=A070407_­procby_al

anonym

Annas, takže hurikán Sandy, který řádí, ale došlo i k posunu zemské osy v roce 2004 (tuším), velké zemětřesení