ahold

Proč je na obalu upozornění?

Koupila jsem dnes v prodejně elektro dvě žárovky tzv. miňonky 40W. Obyčejné, čiré. Až doma jsem na krabičce objevila upozornění: Průmyslová žárovka. Není vhodné pro použití v domácnosti.
Prodavači jsem řekla, že je to do koupelnového svítidla – podle doporučení 2× 40W. Na nic neupozornil.
Nevíte v čem je problém? Použít? Nepoužít?
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nevím to jistě, ale jsme Češi a umíme obejít všechno. Od určitého roku je zakázán prodej klasických žárovek. Zákonodárci zřejmě uvedli, že v domácnostech. Chytrý Čech tam napsal, že je možné používat jen průmyslově a tím obešel zákon.
Jinak se nic neděje, jsou to klasické žárovky.

Další odpovědi
briketka10

našla jsem o tom článek, že tyto žárovky
bude možno koupit až do roku 2016
Zákaz žárovek – přesto si je koupíte. Jak je to možné? :
http://danyk.cz/za­kaz_zarovek.html
Doplňuji:
používat se normálně mohou taky je kupuju :)

gecco

😉
Je to naprosto obyčejná žárovka (nebo možná halogenka) – a můžeš ji použít bez obav, to „Není vhodné…“ je tam proto, že tyto žárovky mají nižší účinnost, než zářivky, výbojky či LEDky (tedy více ´žerou´) A to „Průmyslová…“ je tam proto, že v některých případech není technicky možné žárovky ´úsporkami´ nahradit…

lexx

nic nehrozí – normálně používat, v návodu mé mikrovlnky stálo psáno: nevhodné k sušení mokré obuvi, nebezpečí požáru, to je výstraha pro americké nemyslící trotly a obraz stupidity státních ouřadů budižkničemů

led

spôsob ktorý opísal JájsemRaibek je jeden zo spôsobov, ako obísť nezmyselné nariadenia EU. Prakticky skoro v každom členskom štáte EU nájdete nejaký spôsob ochádzania „nezmyslov“.

briketka10

ahold
dole v tom článku je ten obrázek co máš na mysli..

ahold

Díky briketko. Nestačím se divit, jak dokážeme cokoli ošvindlovat.
Původně jsem chtěla napsat přech..t, ale jsme dámy že?

briketka10

přečůrat a máš to jednoduchý 😁

střevo

přech..t = přechytračit

…ježiš to sem s…o !
jak voni sou sprostý !:))