orestez

Proč je na D1 vždycky nějaký blbec, který předjíždí i přes povolenou rychlost?

V sobotu nebo neděli zahynul řidič nárazem do billboardu. Popis je jen připomenutí, ne doplnění otázky. V některých místech je 80, úzký pruh. Přesto nějaká musí překročit rychlost a všechna vozidla předjet.

Zdar Edison, na okresních silnicích s tím počítám, to mně nevadí.

Nejlepší odpověď
Edison

Problém evidentně není D1. Takovýhle blbců se najde dostatek i na jiných silnicích.

Další odpovědi
yuko

Treba si plati Pojistovnu na pokuty 🙂

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=MQA­dEBoXgyI

da ny

Já s tím právě na okresních silnicích moc nepočítám…
Bohužel je tam těch spěchajících velmi mnoho. Povolená rychlost je menší,
silnice „klikatější“, méně bezpečné :/
A důvod? Snad netrpělivost, spěch, bezohlednost, provokace, silná auta, nedostatek zkušeností, nezodpovědnost, pocit uspokojení. Občané ČR rádi nedodržují/porušují pravidla, řád, předpisy, zákon. „Nic nám není svaté“…, ani lidské životy…

led

Pretože, žiaľ, vždy sa nájde nejaký ten blbec, nielen medzi šoférmi, ale aj v iných oblastiach ľudského života, ktorý myslí len na seba. Neuznáva žiadne pravidlá, ktoré ho v tomto obmedzujú.

dubraro

Důvodů může být celá řada. Oprávněný spěch, snaha zalíbit se přátelům nebo opačnému pohlaví, nezvládání rychlého auta, pocit beztrestnosti vyplývající z bohatství nebo politické funkce…
Já bych spíše položil komplementární otázku: Proč velká část řidičů jezdí bezdůvodně pomalu, pomaleji než je povoleno? Nevěnují se řízení, nevědí, že tachometr ukazuje o dost více než je skutečná rychlost, nesledují provoz kolem sebe… Realita je podle mých zkušeností téměř vždy taková, že v pravém úzkém pruhu jedou auta rychlostí 60–70 km/h a ten kdo je v levém předjíždí rychlostí 82 je považován za piráta.

Edison

Mě to teda vadí všude…

orestez

M, to video link od yuko, to je hnus. Tam je vidět jak přemýšlí a funguje psychopat.
Tak všude, na okreskách mě to nevadí, když ve štatlu, tak to je jeho problém. Horší to je na dálnicích, když jediným cílem je vrátit domů.

yuko

Naprosto s Vámi souhlasím. Nějak jsem si zvykla, že teď žiji v zemi, kde se jezdí pomalu a bezpečně a řidič zastaví před přechodem již v okamžiku, kdy k němu teprve přicházíte. Jsou tu vysoké pokuty, kontroly. Život je dar, musíme si ho vážit a ne o něj přijít kvůli nějakému šilenci za volantem.