Ametyst

Proč je mouka a ovoce z loňské úrody tak drahé?

Není vůbec žádný důvod.

Nejlepší odpověď
Drap

Důvod sice přímo neni, ale to nás naše drahá vláda připravuje na další zdražení. I když hlásali, že v potravinách jsme soběstační, tak co kdyby se urodilo méně. Nehledě k tomu, že většina obilí, které letos vyroste už máme prodáno před sklizní, Nebude tedy vlastní, tak budeme muset přivézt a to bude jistě dražším než jsme prodali. Dalo by se to přirovnat k el energii. Levně vyrobíme, mateřská EU přidá cenu svých povolenek a samozřejmě i nějaký zisk a aniž by energie opustila území, tak si ji několikrát dráž opět koupíme zpět.

Další odpovědi
annas

Zřejmě kvůli dražším nákladům na dopravu a energii – mletí obilí, ovoce – dozrávání, , případně chlazení, pro delšií tervanlivostl.

rrihamirek1

Drap odpovedel takrka za me. Souhlas.

Drap

Jistý nrzst samozřejmě by byl i bez toho. Třeba tím, že odmítáme plyn z Ruska jen proto, že se někomu zrodilo v hlavě, že tím ho dostaneme na kolena. Tím vznikne nárůst ceny hnojiv. Faktem však zůstává, že plyn z Ruska je kvalitní a zřejmě nejlevnější, přičemž jeho cesta je téměř zdarma,

rrihamirek1

👍