Janča169

Proč je morče trojbarevné? Je to nějaký kříženec?

… kamarádka Má morče a to má tři barvy a nevím jestli je to kříženec nebo jestli je to normalní.

Nejlepší odpověď
kapka

Morčata bývají mimo jiné barvy také trojbarevná, není to zas až tak neobvyklé. Trojbarevná mohou být obyčejná morčata bez rodokmenu nebo některé druhy šlechtěných morčat s rodokmenem. Např. tyto „šeltie“
http://www.ce­melak.cz/shel­tie/

Další odpovědi
Elile

Je to normální.. Kočky či psy také mají více barev a není to nenormální… Je to čistá genetika… Je to jen na rodičích a na rodičích otce… :)

janek66

Trojbarevné morče je asi nejběžnější zbarvení klasického nešlechtěného morčete.