SežeruTě

Proč je Mona Lisa nejslavnější obraz všech dob?

Dobře, ale co je na ní tak „extra“ že je nejznámějším obrazem vůbec?

Odpovědi
anonym

Proč nejslavnější? Je jedna z nejznámějších!

gecco

Proč tvrdis, že je „nejslavnější“??
😉
Jiný slavný obraz neznáš???
😉
_____________­_________________
O5 – to jiný obraz neznáš???
:-O
Podle mne je známější – v jistých kruzích, i Obraz Doriana Graye…
A co Guernica, Sixtinská kaple, Lascaux, Altamira, Šipka, Snídaně v trávě…
😉

Nerevarin

To bych taky rád věděl. Tu histerii kolem ní nechápu. Sám jsem ji viděl na vlastní oči, ale nešlo se k ní dostat, jak tam bylo narváno fotek chtivejma japoncema. Jsou kvanta mnohem krásnějších obrazů, ale Mona Lisa je díky svému kultu a snadnému rozpoznání prostě jedna z nej.

Šidlo

je záhadná,čudne sa usmieva a je dosť realisticky namaľovaná

kedysi nebol fotošop, maliar proste namaľoval človeka krajšieho, než bol..... čím bohatší, tým lepšie musel vyzerať.....a toto nie je ten prípad.

Mona Lisa je zaujímavá, ale nie je žiadna miss florencia, že? ale ani ona, ani jej manžel ani nikto ho nezničil, hoci nie je úplne krásny…a vo vo tom to všechno je

Lamalam

Nerevarin – proboha, kdy jsi tam byl? Já jsem v Louvre byla naposledy v roce 2005 a v té době tam bylo fotografování zakázáno.