Gestas

Proč je mezi Romy tak málo hinduistů, když pochází z Indie?

Nejlepší odpověď
annas

Chcete-li se dovědět víc, pžřečtěte si bakalářskou práci
MASARYKOVA UNIVERZITA V BRNĚ
PEDAGOGICKÁ FAKULT
KATEDRA OBČANSKÉ VÝCHOVY
Romské tradice a náboženství od počátku k dnešku
Kristýna Hroudná
Brno, duben
https://is.mu­ni.cz/th/17870­3/pedf_b/baka­larska_prace.txt

"Ze své pravlasti si Romové přinesli prvky z hinduismu, v Evropě byli zase nuceni vyznávat křesťanství. To vše se na jejich životě, o vše se na jejich životě, tradicích a víře podepsalo. Během historie byli Romové mnohokrát omezováni různými zákony, které vydávali panovníci.

Druhá světová válka přinesla veliké strádání a smrt pro velkou část Romů z naší země. Romové se často museli přizpůsobit majoritní společnosti, potlačit to, co jim bylo přirozené, zapomenout na své tradice a zvyky a přizpůsobit se novým"
atd. …