Avatar uživatele
Minas

Proč je maso poslední dobou nepoživatelné?

Ahoj, jsem už po dnešku zcela rozčílen. Poslední 3 měsíce maso jak hovězí, tak ale i kuřecí je témeř nepoživatelné. Dělal jsem si hovězí formou Sous Vide a první půl rok to bylo skvělé, jenže teď je to zcela nepoživatelný, tuhé a podrážkovité. To je podobný případ u kuřecího, kde z jemného masa se člověk cití, jako kdyby žvýkal do gumového provazu. U kuřecího je to jako loterie, jednou se to stane, jendou ne. A takhle se to stále opakuje. Všímám si toho poslední 3 měsíce, jindy se mi to opravdu nedělo a nechápu co se teď proboha děje.

Doplňuji. 5× jiný obchod a výrobce, od poměrně levných až po drahé steaky z argentiny a z irska. Přípravy jsem zkoušel různé.

Upravil/a: Minas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Svaten před 1011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Daidal

Sugeruješ si to, špatná příprava, špatný dodavatel/obchod. Si vyber. Já žádný problém nemám.
Ještě to můžu být zdravotní problémy a něco s chutí. Jinak mě nic nenapadá.

Upravil/a: Daidal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Máme domácí vepřové, kuřata, kačeny, králíky, hovězí ze soukromé farmy a všechno je velmi poživatelné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Protože už i chudáky zvířata krmíme podobnou syntetikou a srágorami, jako i sami sebe. Spojené nádoby, nepomůže plakat. Se podívej co na to říká počasí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Já nakupuju v albert, a vše ok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Možná je to zvýšeným obsahem vody v mase, která se pak ztratí, a zbytek je podrážka. https://www.vi­talia.cz/clan­ky/maso-plne-vody-kdo-me-osidil/

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě je maso v pořádku. To, kterè jím, mi chutná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Špatná příprava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dobrý kuchař dokáže udělat dobré jídlo z každého masa. A ještě poznámka: Kuřecí neni maso. Neroste to jako maso, za měsíc je narostlé, nevypadá to jako maso a už vůbec nechutná jako maso. Pokud chceš opravdu kuřecí, musíš si vypěstovat sám, u nás na trhu nikde nekoupíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek