balca

Proč je mariuhana zakázaná a alkohol povolený? Nerozumím tomu.

Doplňuji:
překlep ve slově „marihuana“

Nejlepší odpověď
anonym

Ona marihuana tak úplně zakázaná není. Mnohem škodlivější pro organizmus je samozřejmě alkohol, který přímo „zabíjí“ mozkové buňky. Z marihuany nemá stát žádné daně, tedy vysoký zisk jako je tomu např.u alkoholu a tabáku.

Další odpovědi
Braník

protože marihuana nezabíjí

Drap

Takový je zkrátka zákon. Čemu na tom nerozumíš ?

mojitek

Alkohol (tím myslím vyráběn oficiálně a ze správných surovin a konzumování v rozumné míře) zcela určitě neškodí tak jako marihuana,která je halucinogení,je to droga. Znal jsem pár lidí ,kteří tohle kouřili (nebyli to houmelesáci,spíš naopak)- v mozku totálně vymeteno-skelnej pohled,občas úplný výpadek paměti-no hnus.Rozhodně bych se radši občas v klidu opil než bych fetoval tenhle smradlavej sajrajt

venkovan

Je to lehká droga ze které se může a dost často přechází k těžké. A ještě není zcela běžná jako alkohol a tabák.
Nicméně – je již prokázáno, že marihuana poškozuje mozek víc než alkohol (ve srovnatelném množství) a člověk pod vlivem této drogy je více lehkomyslnější než po alkoholu (srovnatelné dávce)
Mimochodem – zajeď si popovídat někdy s klienty různých doléčovacích zařízení pro bývalé feťáky.

anonym

marihuana má jiné chemické složení než pivo,v těchto rostlinách je obsažena látka jako kanabinoidy atd,přece jen je více škodlivější než to pivo

Reuef

protoze ve svete funguje lobby vyrobcu alkoholu – kdyby se legalizovala mariuhana tak by se treba o neco snizil prodej alkoholu coz by se nekterym lidem samozrejme nezamlouvalo