garibaldi

proč je litina křehká ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Opět Chemická olympiáda, kategorie D, tentokrát úloha 6.

Další odpovědi
brillant

DÚ se zde neřeší.
Doplňuji:
9. tř. ZŠ – chemie – výroba železa

honza19hk

protože má vysoký obsah uhlíku.Stejně tak jsou křehké oceli vysoce legované uhlíkem.např ocel třídy 19 a kolejnicová ocel.
Doplňuji:
brillant uvědom si že to nemusí být DÚ.

mosoj

Protože není pružná jako ocel.

ahold

Úplně souhlasím s Brillant.
Určitě jste si také všimli, že podobné otázky se objeví vždycky na začátku školního roku a potom pravidelně každou neděli večer.
Proč by si děti kazily prázdniny a víkendy domácími úkoly a školou vůbec?
Vždyť sem stačí napsat otázku a většinou se najde někdo ochoten pomoci.
Také jsem to kdysi několikrát udělala, než mi to došlo. Nebudu už nikomu škodit tím, že mu v dobé víře vezmu možnost používat vlastní mozek.