dust8

Proč je libovolný vyhledávač u vyhledávání dotazu či věci častokrát mnohem spolehlivější a obsáhlejší než odpovedi.cz?

Čekal jsem vždy, že tady se dozvím více, protože tu je spousta chytrých lidí, ale někdy jsem teda dost na vážkách a nehodlám to rozvádět, protože už hodněkrát zadám radši něco do vyhledávače a dozvím se mnohem více, než tady z odpovědí. Nic proti vám, protože to není rozhodně pravidlem, ale některé moje otázky i ty solidní mají semtam naprosto mizernou odezvu, takže pokud budu mít chuť tak použiju vyhledávač, než tu ztrácet čas.
Sem tam podle chuti se dám klidně pauza na dobu neurčitou a vrátím se kdykoliv a pak zase klidně odejdu, protože proč? Jednoduše, protože existuje svoboda a né nějací komouši.

Odpovědi
Edison

Jestli ono to nebude mnoha faktory, jako jsou léta vývoje, investice, mnoho programátorů, mnoho propojení, hodně peněz…

Ale taky docela jiný účel a princip.

zjentek

To není pravda!

EKSOT123

Výsledek zde bývá často horší, ale pohodlnější a zábavnější. Ve vyhledávači najdeš hodně, ale někdy se musíš proplést spousty informací a odkazů. Tady můžeš podrobně popsat konkrétní problém a jiné lidské bedny na to operativně reagují. Existují weby specializované na své obory, tam asi bude nejlépe klást odbornější dotazy.(zahrád­kářství, astronomie, matematika, lékařství, náboženství, mineralogie, automobily, atd. atd.) Ale ne vždy je snadné honem takový konkrétní web najít a také rychlost odpovědi může být různá. Zde jsou sice desetitisíce členů, ale aktivních desítky. (Proč je tomu tak je jiná věc.) Takže se to zvrhává trochu na zpravodajství, chat a zábavu, jak jistě víš nejlíp zrovna ty. V určitém období jsi pod Dustem8 dával míň otázek a dobrých, a také se snažil odpovídat. Pak jsi ale spadl do starých kolejí. Potom se divit, když ani dobrým otázkám není věnována pozornost je legrační snad víc než ti komunisté. :D :D

anonym

je to pochopitelně tím, že vyhledávač odpovědí vyhledává pouze na serveru odpovedi.cz zatímco vyhledávač obecný prohledává všechny weby VČETNĚ odpovedi.cz takže logicky musí být schopen díky mnohem většímu objemu dat vracet relevantnější výsledky. Často na otázku lépe než odpovědi odpovídá wikipedia, či nějaký odborný článek na specializovaném serveru, někdy i příspěvek v zapadlé diskusi a t všechno umí google prohledávat. Odpovědi.cz umí hledat jen u sebe a to je příliš omezený píseček … zvlášť když uvážíme že tento server má i v oblasti formátu ve kterém působí mnohem úspěšnější a vyspělejší mezinárodní konkurenty jako třeba QUORA či STACKEXCHANGE.